e
sv

Maskeli Şebnem, Umut Olmaya Devam Ediyor

avatar

dimtv

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

 

https://www.youtube.com/watch?v=gJf6X_wp2Y8

Alanya HEP Üniversitesi ile Kızılay Alanya Şubesi tarafından, Şebnem Köseoğlu Kan ve Kök Hücresi Kampanyası düzenlendi


ALANYA HEP Üniversitesi ve Kızılay Alanya Şubesi, tüm kanser savaşçılarına umut olan, kansere karşı verdiği savaşı ile son ana kadar savaşan Alanya’nın ve Türkiye’nin Maskeli Şebnem’i Şebnem Köseoğlu adına anlamlı bir etkinliğe imza attı. Geleneksel hale getirilmesi amaçlanan Şebnem Köseoğlu Kan ve Kök Hücresi Kampanyası’nın ilki bugün yapıldı. Sosyal Aktivite ve Sosyal Sorumluluk Topluluğu ve Alanya HEP Türkoloji Araştırma Topluluğu tarafından düzenlenen kampanya Alanya HEP Üniversitesi yanında bulunan Şebnem Köseoğlu Parkında gerçekleştirildi. Bugün Saat 09:00 -18:00 arasında gerçekleşen kampanyaya çok sayıda kişi katıldı.
‘DESTEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜRLER’
Şebnem Köseoğlu’nun babası Serdar Köseoğlu, “Bildiğiniz gibi kızım Şebnem Köseoğlu’nu yaklaşık 1 buçuk sene önce lösemi hastalığından dolayı kaybetmiştik. Kızım Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi’nde kök hücresi ve kan bağışı kampanyasını başlatmıştı. Kızım Şebnem bu kampanyayı ileri tarihlerde de devam etmek istiyordu. Biz de kızımın isteğini gerçekleştirmek için sivil toplum örgütleri, siyasi parti parti başkalarıyla birlikte bu yıl Şebnem Köseoğlu Kan ve Kök Hücresi Kampanyası’nın birincisini başlattık. Bundan sonra her sene 23 Kasım’da Şebnem Kösoğlu Kan ve Kök Hhücresi Kampanyası’nın devam ettirmek istiyoruz. Destek veren herkese teşekkürler” dedi.
‘KAMPANYAYI GELENEKSEL HALE GETİRDİK’
CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, “Şebnem Kösoğlu kızımız yaşadığı süre içerisinde lösemi hastalığına karşı Türkiye’de örneğine az rastlanır bir şekilde mücadele verdi. Biz de destek olduk. Ancak maalesef Şebnem kızımızı kaybettik. Şebnem’in hem adını yaşatmak hem de mücadelesini devam ettirmek için bu kampanyayı geleneksel hale getirdik” ifadelerini kullandı.
‘KÖSEOĞLU AİLESİNİN HER ZAMAN YANINDAYIZ’
Sri Lanka Antalya Fahri Konsolosu, ALTSO Başkan Yardımcısı ve ALSİAD Başkanı Ali Kamburoğlu, “Aramızdan ayrılan Şebnem kardeşimiz için toplanmış bulunuyoruz. Geleneksel hale gelen kök hücre ve kan bağışı kampanyasını bundan sonraki yıllarda da devam ettirmek istiyoruz. Şebnem Köseoğlu’nun babası Serdar Kösoğlu’na böyle bir organizasyona önayak olduğu için teşekkür ederim. Bizler STK’lar olarak her zaman yanlarındayız, destek vereceğiz” şeklinde konuştu.
‘BU KAMPANYA ŞEBNEMİN EN BÜYÜK ARZUSUYDU’
CHP Alanya İlçe Kadın Kolları Başkanı Didem Karagöz, “Şebnem kardeşimi rahmetle anıyorum. Köseoğlu ailesine büyük sabırlar diliyorum. Bu büyük kampanya Şebnemin arzusuydu. Biz de Şebnemin arzusunu ömrümüz olduğu sürece yerine getirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

etiketlerETİKETLER

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Maskeli Şebnem, Umut Olmaya Devam Ediyor