Komşularına Dehşeti yaşatan Kadın Sınır Dışı Edilecek – DİM TV

https://www.youtube.com/watch?v=U2c1rNsrbg4
Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı, Yeni Alanya ve Dim TV’nin “İranlı Kabusu” başlığı ile gündeme taşıdığı haberin ardından harekete geçti.

Alanya’da yerleşik yabancıların ikamet ettiği apartmanda yaşayan İranlı kadının, komşularına kan kusturduğunu, bıçakla komşularının kapısına dayanan kadının, apartman içerisine dışkı bıraktığını ve ateş yaktığı görüntüler infial yaratmıştı. Alanya’nın Oba Mahallesi’ndeki bir apartmanda yaşayan İranlı kadın, çöplerini merdiven boşluğuna atıyor, duvarlara “Hepinizi yakacağım”, “Sizi havaya uçuracağım” gibi tehdit mesajları yazıyordu. İranlı kadından korkan tamamı yerleşik yabancılardan oluşan bina sakinleri ise can güvenliklerinin olmadığını ifade ederek yetkililerden yardım beklediklerini dile getirmişlerdi.

Yeni Alanya ve Dim TV’nin gündeme getirdiği haberlerin ardından harekete geçen Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı, konuya ilişkin soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında şüpheli A.Y. hakkında, “Kişilerin huzur ve sükûnunu bozma, mala zarar verme ve tehdit” suçlarından adli işlem başlatıldı. Alanya Cumhuriyet Başsavcılığından Cumhuriyet Başsavcısı Celal Tekin imzasıyla yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bazı basın yayın organlarında, ‘Alanya’da Komşu Dehşeti’ başlığı altında Alanya’nın Oba Mahallesi’nde bulunan bir apartmanda oturan yabancı uyruklu bir kadının, apartman içerisinde ateş yaktığı, dışkısını komşularının kapılarına sürdüğü, çöplerini merdiven boşluğuna attığı, duvarlara ‘Hepinizi yakacağım’, ‘Sizi havaya uçuracağım’ gibi tehdit mesajları yazdığı, bina sakinlerinin can güvenliklerinden endişe ettikleri yönünde haberler çıkması üzerine basın açıklaması yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Medyaya yansıyan olay ile ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından yürütülen soruşturmalar kapsamında, şüpheli A.Y’nin hakkında ‘Kişilerin huzur ve sükununu bozma, mala zarar verme ve tehdit’ suçlarından gerekli olan adli işlemler yapılmıştır. Adı geçen süphelinin akıl sağlığının yerinde olmadığının tespiti üzerine şüpheli Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gözlem altına alınmıştır. Şüpheli A.Y’nin ve onunla aynı konutta ikamet eden R.T’nin yabancı uyruklu oldukları ve ikamet izin sürelerinin dolduğunun anlaşılması üzerine, Alanya Göç İdaresi Müdürlüğüne bilgi verilerek adı geçenlerin sınır dışı edilmeleri için işlemler başlatılmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Dim TV canlı yayınlarını kaçırmamak için dimtv.tv web sitemizi ziyaret edebilir, Alanya ve Türkiye haberlerini izleyebilirsiniz

Alanya’ya ve Türkiye gündemine dair en sıcak haberler, Alanya’nın haber kanalı Dim TV’de

YouTube kanalımıza abone olarak bildirimle açabilir, Alanya gündemini buradan takip edebilirsiniz

#dimtv #haber #sondakikahaber

Web: https://dimtv.tv/
Facebook: https://www.facebook.com/DimTVAlanya
İnstagram: https://www.instagram.com/dimtv.tv
Twitter: https://twitter.com/DimTVAlanya

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Komşularına Dehşeti yaşatan Kadın Sınır Dışı Edilecek – DİM TV