e
sv

Göbeklitepe’de sırrı çözülemeyen metal blok bir anda kayboldu – HABERLER

sddefault 70
avatar

birtema

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Dünyanın çeşitli noktalarında bir anda belirip kaybolan monolitlerin bir benzeri bu kez Türkiye’de görüldü. Şanlıurfa’da bulunan ve tarihin sıfır noktası olarak bilinen Göbeklitepe tapınak kalıntılarına yakın bir noktada 5 Şubat’ta bir sabah beliren, yaklaşık 3 metre yüksekliğinde, 1 metre genişliğinde ve üzerinde Göktürk alfabesiyle “Gökyüzüne bak, ayı gör” ifadesinin yazılı olduğu metal blok, dün gece yine gizemli bir şekilde ortadan kayboldu.

Monolitin konulduğu tarlanın sahibi Fuat Demirci, “Bu demiri buraya dikerken tarlama zarar vermişler zararımın karşılanmasını istiyorum. Bunu reklam için mi yoksa şov için mi yapmışlar merak ediyorum” dedi.

Monolit başında bir süre nöbet tutan jandarma ekiplerinin ise bölgeden ne zaman ayrıldığı bilinmiyor. Metal blokun üç gün sonra kaybolmasıyla ilgili olarak resmi kurumlardan herhangi bir açıklama yapılmadı.

Geçen yıl kasım ayında ABD’nin Utah eyaletinde, daha sonra da Almanya, Romanya, İngiltere ve Hollanda’da benzeri biçimde taştan yapılmış monolitler ortaya çıkmıştı. Bu blokların; dijital içerik platformu Netflix’te yayınlanan bir komedi şovuna yönelik bir program olduğu ortaya çıkmıştı.

#dimtvalanya #göbeklitepe #metalblok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Göbeklitepe’de sırrı çözülemeyen metal blok bir anda kayboldu – HABERLER