Canlı yayında ameliyat – HABERLER

sddefault 88

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Özlenen Özkan, organ nakillerini çeşitlendirmek istediklerini, hedeflerinin ince bağırsak ve akciğer nakilleri olduğunu söyledi.

Akdeniz Organ Nakli Günleri, Covid 19 Döneminde Laparoskopik Donör Nefrektomi ve Böbrek Nakli Alıcı Operasyonu Eğitim Toplantısı ile başladı. Çevrim içi olarak düzenlenen ve ulusal ve uluslararası katılımcıların yer aldığı toplantının açılış konuşmalarını Akdeniz Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Özlenen Özkan, Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Profesör Doktor Ahmet Tekin, Organ Nakli Daire Başkanı Doktor Fatih Kacıroğlu, Türkiye Organ Nakli Kuruluşları Koordinasyon Derneği Başkanı Profesör Doktor Uluğ Eldeğez yaptı.

Konuşmasına 2020 yılı Eylül ayında vefat eden Akdeniz Üniversitesi’nin kurucu rektörü, doku ve organ nakli uygulamalarının Türkiye’deki öncülerinden Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu’nu saygı, rahmet ve özlemle anarak başlayan Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan, şöyle konuştu:

Türkiye’nin son 40 yılda organ nakli alanında yakaladığı büyük atılımda Profesör Doktor Tuncer Karpuzoğlu’nun önemli bir payı olduğunu vurguladı.

#dimtvalanya #akdenizüniversitesi #organnakli

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Canlı yayında ameliyat – HABERLER