e
sv

ALANYA’DA MENFAAT GRUPLARINA SERT TEPKİ I ‘Rant için eğitime ve kamuya büyük zarar veriyorlar’

avatar

dimtv

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

 

https://www.youtube.com/watch?v=UZIHZ71chvI

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan sabahın erken saatlerinde, yıkım kararı alınan Nezihe Soydan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi önünde ortak basın açıklaması yaparak, açılan davalarla yeni yapılacak okul inşaatını sekteye uğratan menfaat guruplarına sert tepki gösterdiler.

Deprem yönetmeliğine uymayan, eski ve kullanılamaz hale geldiği için yıkım kararı alınan Nezihe Soydan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, çok sayıda hissedarı olması ve açılan yüksek bedelli kamu davaları nedeniyle yenilenemiyor. Okulun öğrencileri ise; Yılmaz Arıkan Dim Lisesi’nde ikili eğitim görüyor. Sabahçı öğrenciler, sabah 07 00, 12 30, akşamcı öğrenciler 12 30, 19 30 saatleri arasında eğitim görmek zorunda kalıyor. Öğrencilerin ve velilerin mağdur edildiğini; bazı rant grupları tarafından her mahallede benzer davalarla kamu yatırımlarının engellendiğini vurgulayan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan düzenledikleri ortak basın açıklamasıyla rant guruplarına sert tepki gösterdi. Basın açıklaması sırasında Alanya Belediyesi MHP Meclis üyeleri, MHP İlçe Teşkilatı yönetim kurulu ve Alanya Ülkü Ocakları Başkanı Yavuz Uysal da katıldı. Bir gurup rant çevrelerinin insanları örgütleyerek kamu yatırımlarına engel olduğunu belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

Sabah 6 45’ten itibaren Belediye Başkanı, meclis üyeleri ve teşkilat yöneticileriyle birlikte öğrenciler için toplandıklarını belirten MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, kamu ve toplum yararına olan işlere karışan menfaat guruplarını uyararak şu ifadeleri kullandı.

Dim TV’yi Canlı İzlemek İçin Tıklayın: https://dimtv.tv/

etiketlerETİKETLER

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

ALANYA’DA MENFAAT GRUPLARINA SERT TEPKİ I ‘Rant için eğitime ve kamuya büyük zarar veriyorlar’