TÜRKİYE’NİN SALGIN EĞRİSİ NE DİYOR? DSÖ: ‘Türkiye’nin vakalarında yükseliş var’ – HABERLER

Türkiye’yi ilgilendiren açıklama Dünya Sağlık Örgütü’nden geldi. DSÖ Sözcüsü Dr. Harris koronavirüs salgınına ilişkin yaptığı açıklamada, “Avrupa’da karışık bir fotoğraf var. Bazı ülkelerde hafif düşüş var ancak Britanya ve Türkiye’deki koronavirüs vakalarında hala yükseliş gözleniyor” dedi.
Dünya Sağlık Örgütü Sözcüsü Dr. Margaret Harris, Avrupa’nın koronavirüs haritasına dikkat çekti ve bir karmaşa olduğunu ifade etti. Salgının yükseliş eğrisine bakıldığında bazı ülkelerde hafif düşüşler görülse de, durumun Türkiye için aynı olmadığına vurgu yaptı. DSÖ Sözcüsü, Türkiye ve Britanya’da vaka sayılarının artmakta olduğunu ifade ettiği açıklamasında “Avrupa’da karışık bir fotoğraf var. Bazı ülkelerde hafif düşüş var ancak Britanya ve Türkiye’deki koronavirüs vakalarında hâlâ yükseliş gözleniyor” dedi. Öte yandan “Kesinlikle henüz pik noktasını görmedik” dedi.
Koronavirüs aşısıyla ilgili çalışmalara da değinen DSÖ Sözcüsü, “12 ay ya da daha uzun bir süreden önce aşının hazır olmasını ummayın” dedi.

2020-04-14 17:00:20 tarihinde yayınlandı

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN

1 YORUM

Comments are closed.