TÜM ENGELLERİ AŞTI 75’lik nine örümcek gibi tırmandı – HABERLER

Koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında evden çıkması yasak olan ninenin mücadelesi gülümsetti. Yanı sıra örümcek gibi tırmanarak caddeye ulaşan yaşlı kadının azmi ‘Helal olsun’ dedirtti. İlerlemiş yaşına rağmen engel tanımayan yaşlı kadın, hareketleriyle gençlere taş çıkarttı.
Evde kalmaktan sıkılan 75 yaşındaki yaş almış yurttaşın duvara tırmanarak caddeye çıkma girişimi görenleri hayrete düşürdü. Görüntüler yurttaşın cep telefonu kameralarına yansıdı. Çocuklarının zincir ile kapattığı bahçe kapısını açamayan 75 yaşındaki Zahide Karakurt isimli yaşlı kadın sokağa çıkmak için çareyi duvara tırmanmakta buldu.
Türkçe bilmeyen yaşlı kadın Kürtçe, “Evet evde sıkılmaktan adeta deli olacağım. Bende kendimi oradan aşağıya attım. Taziyeye gidecektim bırakmadılar bende kendimi oradan aşağıya attım” dedi. Zahide Karakurt’tun oğlu Yusuf Karakurt ise “Kendisine bir daha dışarı giderse polis çağıracağımı söyledim. Kapıyı da zincirledik bir baktım bu defa duvarın üzerinden atladı. Evet evde çok sıkılıyor” diye konuştu.

2020-04-23 18:00:20 tarihinde yayınlandı

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN