KGK YÖNETİMİ TOPLANDI – HABERLER

Küresel Gazeteciler Konseyi yönetim kurulu toplantısını Ankara’da bulunan genel merkezinde gerçekleştirdi.

Toplantıya KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, KGK Genel Başkan Yardımcıları Bülent Aydemir, Veli Altınkaya, Elshad Eyvazov, KGK Genel Sekreteri Kahraman Halisçelik, KGK Dış Medya Meclisi Başkanı Sefa Karahasan, KGK Yönetim Kurulu üyeleri Hacı Yakışıklı, Amber Türkmen, KGK Mali Sekreteri Lütfü Karakaş, KGK Mali Sekreter Yardımcısı Mehmet Çetinkaya ve KGK Yerel Medya Meclisi Başkanı Yusuf Ziya Çakır katıldılar. Toplantıda ulusal ve uluslararası organizasyon takvimi ile ilgili kararlar alındı.

KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim yönetim kurulu üyeleri ile birlikte bir takım temaslarda da bulundu. Ziyaretler kapsamında Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile bir araya gelen Genel Başkan Dim KGK’nın 2020 vizyonu ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Bakan Çavuşoğlu, KGK ile yaptığı görüşmede gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Açıklamalarına İsrail’in Filistin Barış Planı’na ilişkin değerlendirmeleriyle başlayan Çavuşoğlu “Sözde Yüzyılın Barış Planı’nın ölü doğduğu aşikar. Tek taraflı hazırlanmış bir plan” dedi. Bakan Çavuşoğlu, İsrail gazetesinin MİT Başkanı Hakan Fidan’ı hedef alan yayınları konusunda da aktarımlarda bulundu. Libya sürecine işaret eden Çavuşoğlu “Demek ki iyi yoldayız. İyi şeyler yapıyoruz. Türkiye artık birçok oyunu sahada bozuyor. Libya’daki oyunu bozuyor. Libya’da arka tarafta İsrali’in olduğunu herkes biliyor” şeklinde konuştu. Belçika mahkemesinin PKK kararına da tepki gösteren Bakan Çavuşoğlu, “Mahkeme savcılığının mütalaası PKK’nın yanında. Devlet buna müdahale etti. Mahkeme ideolojik karar verdi. Burada önemli olan Belçika devletinin tutumu. PKK’yı terör örgütler listesinde tutmaya devam edecektir” dedi.

2020-01-29 14:42:29 tarihinde yayınlandı

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN