İRONİ DOLU ‘UÇANSU’ İSYANI! ‘Ayasofya ibadete açıldı. Sorunlarımız bitti’ – HABERLER

Alanya’nın batı yakasında doğanın insanlığa bir armağanı olan Uçansu Şelalesi bakın ne halde:
Doğal güzellikleri turizme kazandırmakta zayıf kalıyoruz. Yanı sıra değer de vermiyoruz.
Hafta sonu tatilini Uçansu Şelalesi’ni gezerek değerlendirmek isteyen Ayhan Doğru isimli vatandaş karşılaştığı manzaraya isyan etti. Konuyu ironik bir biçimde ele alan Doğru yaptığı açıklamada vatandaşlara Uçansu’ya giderken dikkat etmesi gerekenleri de madde madde sıraladı:
“Saat 12.30 Alanya’daki evimizden çıkıp ilk defa Gündoğmuş tarafına Uçansu şelalesine gittik. Yol güvenli bir sürüş ile oraya kadar yaklaşık iki buçuk saat sürüyor. Yollar dar ve tehlikeli ama asfalt. Herkesin oraya gidip bu doğa harikası yeri keşfetmesini isterim ama oraya gitmeden önce nelere ihtiyacınız olacağını bilmeniz lazım.
1) Büyük bir çarşaf. Neden diye sorduğunuzu duyar gibiyim! Kendi tuvaletinizi inşa etmek için!
Tuvalet var ama pislikten kullanamazsınız zaten kullanan da olmuyor. Tuvaletin etrafı ve ormanın içi bildiğiniz tuvalet kağıtları ile dolu. Herkes o doğa harikası yerin içine ediyor. Peki neden? Belediye başkanının iddiası 1 şahsın siyasi nedenler ile şikayet etmesi. Başkanın hangi partiden olduğunu bilmiyorum. Nasıl ve neden şikayet ettiğini bilmiyorum ama bir insan nasıl bu şekilde siyasi menfaat sağlayabilir ki? O şahsın eline ne geçecek? Bu eşsiz doğa harikası bildiğiniz sahipsiz.
Her tarafı kusura bakmayın ama b.. götürüyor.
Millet ormanın içine ediyor. Belki biz de erken gidip tuvalete ihtiyacımız olsaydı, biz de içine edecektik.
2) Eldiven. Neden? Sizin ve daha önceden bırakılan çöpleri toplamak için.
3) İhtiyacınız olabilecek her şeyi yanınıza alınız zira yakında market yok. Ama oraya gidenlerden otlanabilirsiniz.
4) Katlanabilir masa ve sandalyeler.
5) Su. Aslında su içilebilir gibi ama üstte insanlar yüzdüğü için pek güvenemedim. Nasılsa tuvalet yok deyip içine salmış olabilirler.
6) Karasinek ilacı. Çünkü karasinekler sizi rahat bırakmıyor.”
Suç bizim insanlarda var mı? Evet var. Asıl suçlu oraya gidip arkasında çöp bırakan kendini insan sanan yaratıklar. Hayvan bile diyemiyorum. Akıntı fazla, kenarlarda çocuklar geziniyor. Sorunsuz aileler istenmeyen olaylara sebep verebilir orada çocuklarınıza sahip çıkın.
Doğru açıklamalarına şu önerileri ile devam etti ve yetkililere seslendi: “Bu eşsiz yer bir an önce turizme kazandırılmalı.
Projeler basit.
1. Bungalov evler.
2. Kamp alanı
3. Girişi ücretli bir piknik alanı vs.”
Ayhan Doğru haklı eleştirilerini ülke gündemine dair ironik bir mesajla sonlandırdı: “Gerçi bunlar hep önemsiz şeyler arkadaşlar, önemli olan Ayasofya ibadete açıldı. Sorunlarımız bitti.”

2020-07-13 20:30:01 tarihinde yayınlandı

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN