GENÇ ANNE İHMALE Mİ KURBAN GİTTİ? Sezeryana giren genç kadın yaşamını kaybetti – HABERLER

Acı haber Alanya’nın batı komşusu Aksu’dan geldi. Sezaryenle doğum için gittiği özel hastanede fenalaşan kadın başka bir özel hastaneye sevk edildi. Genç kadın, yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Genç kadının ihmal iddiasında bulunan polis memuru eşi savcılığa suç duyurusunda bulunurken, annesi ise morg bahçesinde uzun süre gözyaşı döktü, ağıtlar yaktı.
Ankara’da görev yapan polis memuru Erol Güler, Antalya’nın Aksu ilçesinde yaşayan Döndü Güler ile 2018 yılında dünyaevine girdi. Bir süre sonra hamile kalan genç kadın, 2 gün önce Manavgat’ta bulunan özel bir hastaneye gitti. Güler, burada sağlıklı bir kız bebeği dünyaya getirdi. Doğumun ardından odaya getirilen genç kadın birden rahatsızlandı. İddiaya göre nefes alamayan ve ağzından sıvılar akmaya başlayan Döndü Güler, Antalya’daki özel bir hastaneye sevk edildi. Güler, hastanede kalp krizi geçirerek, bu sabah saat 02.00 sıralarında yaşamını yitirdi. Çiftin ‘Hatice Umay’ adını verdikleri bebeklerinin sağlık durumunun ise iyi olduğu ve kontrollerinin yapıldığı öğrenildi. Eşinin ölüm haberiyle sarsılan Erol Güler, ihmal olduğunu ileri sürerek hem Sağlık Bakanlığına hem de Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunup, otopsi yapılmasını talep etti. Döner Güler’in cansız bedeni otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı.
“Benim eşimin canı yandı” diyerek gözyaşı döken polis memuru Güler, “Benim çocuğum anasız büyüyecek, başka çocuklar anasız büyümesin. Ne yapılması gerekiyorsa yapılsın. Devletimden başka bir şey istemiyorum” diye konuştu.
Konuşmakta güçlük çeken genç kadının annesi Iraz Saykun ise, ağıtlar yaktı.
Öte yandan genç kadının doğuma 10 gün kala sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım yürekleri dağladı. İsmini daha doğmadan ‘Umay’ olarak koyduğu kızı için hazırladığı odasını çeken anne, “Hatice Umay’ımın odası az kaldı kızım son 10 gün heyecanla beklediğimsin canımsın” notunu düştü. Annenin karnındaki bebeğinin ultrason görüntüleri de yine paylaşımları arasında yerini aldı.

2020-07-11 18:00:05 tarihinde yayınlandı

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN