ELAZIĞ 6.8'LE SALLANDI Tüm Türkiye'nin içi yandı – HABERLER

Türkiye, dün akşam saat 20.55’te Elazığ’dan gelen deprem haberiyle sarsıldı. Kandilli verilerine göre, depremin büyüklüğü 6.5 olarak açıklandı.
Vatandaşlar depremle beraber panik halinde evlerinden sokaklara çıktı. Bu depremden sadece 13 dakika sonra 5.4, saat 21.17’de 5.1 büyüklüğünde artçı sarsıntılar kaydedildi.
Kilis’ten Samsun’a Irak’tan Suriye’ye kadar çok büyük bir bölgede hissedilen deprem, Elazığ ile Malatya’da yıkıma neden oldu. Depremde ilk belirlemelere göre 22 kişi hayatını kaybederken, 1031 kişi de yaralandı. Deprem sonrası haberin yayına hazırlandığı saatlerde 97 artçı depremin kaydedildiği bildirildi.
Sabah saatlerinde basın açıklaması yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Elazığ’da 18, Malatya’da 4 vatandaşın hayatını kaybettiğini duyurdu. AFAD bölgedeki kurtarma çalışmalarını ise sürdürüyor. Yine haberin yayına hazırlandığı şu dakikalarda AFAD’dan “Şimdiye kadar 40 kişi enkazdan sağ kurtarılmıştır” açıklaması geldi.

2020-01-25 15:54:09 tarihinde yayınlandı

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

IOS uygulaması : https://itunes.apple.com/tr/app/haber-sistemi/id492732333?mt=8?l=tr&mt=8 Bu uygulama hem iPhone, hem iPad için tasarlanmıştır. Artık hem iPad'inizde hem iPhone'unuzda benzer kullanıcı deneyimini yaşayabileceksiniz.
Android uygulaması:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dimmedya.yenialanya