DİM TV ALANYA SOKAKLARINDAYDI Yasağın ilk gününde 100’üncü yıl coşkusu – HABERLER

Sokağa çıkma kısıtlamasının ilk günü olan 23 Nisan’da Alanya en sessiz bayramını yaşadı. Dim TV yine Alanya sokaklarından aktardı.
23 Nisan egemenliğin padişahtan alınıp halka verildiği gündür. 23 Nisan egemenliğin kayıtsız şartsız millete verildiği gündür ve ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu özel, anlamlı günü geleceğin aydınlık günleri için çocuklara armağan etmiştir. Peki, 100 yıl öncesinden bugüne neler yaşandı? Dim TV akıllara bir soru işareti de bıraktı.
Sokağa çıkma kısıtlamasının ilk gününde kenti ekranlara taşıyan Dim TV, Alanya’nın vitrini İskele Caddesi’ne de gitti. Tarihle doğanın el ele verdiği muhteşem manzaraları izleyenleriyle paylaşan Dim TV hemen ardından atıl vaziyetteki caddenin son halini aktardı. Çevre kirliliğine dikkat çekerken, olağanüstü bu koronavirüs günlerinin doğanın insanlıktan bir intikamı olabileceğine ilişkin görüşlere işaret etti.
Dim TV Alanya’da evlerden balkonlara taşınan 23 Nisan coşkusunu da görüntüledi. Yurttaşlar Dim TV’nin söylediği bayram şarkısıyla coştu. İşte o gülümseten dayanışma anları:

2020-04-23 17:00:21 tarihinde yayınlandı

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN