‘BIKTIK ARTIK BUNLARDAN’ Din istismarcıları ile mücadele! – HABERLER

Son dönemin modası hastane önlerinde dua kitabı ve mendil satmak. Dua kitabı satma bahanesiyle para isteyen ve para alamadıkları vatandaşlara bıçak çeken zanlılar, polislerin operasyonuyla yakalandı.
Dilenci görünümlü bir şahıs, hastane önünde oturan bir ailenin yanına gelerek mendil ve dua kitabı satmak istedi. Bu sırada bir vatandaşı da öpünce, virüs salgını döneminde dilencinin bu zorbalığı vatandaşları çileden çıkartırken, durum polise bildirildi. Şikayet üzerine hastane önlerinde önlem alan yunus polisleri, bu satıcıları tek tek yakaladı. Bu arada polisin yakaladığı Emrah K. kimseden zorla para istemediğini, mendil sattığını ileri sürerek elindeki dua kitabını da okumak için aldığını ileri sürdü. Basın mensupları da Emrah K.’den ‘Sübhaneke’ duasını okumasını istedi. İstek üzerine bakın neler oldu?
Şahıs gözaltına alınıp polis aracına götürülürken yanına gelen Gülşen Kirli isimli bir kadın “Bunların yüzünden hastaneye gidemiyoruz. Bunun gibi insanlar hastane ve metroda her yerde karşımıza çıkıyor. Birinde oğlumu hastaneye getirdiğimde benden para istediler vermeyince oğlumun boğazına bıçak dayadılar. Bir arada metroda para istediler vermeyince kavga çıktı. Bunlardan bıktık artık bunları görmek istemiyoruz” diyerek tepki gösterdi.

2020-05-22 18:30:02 tarihinde yayınlandı

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN