‘BENİM EVDE ÖYLE BİR VİRÜS VAR Kİ’ – HABERLER

Yer komşu ilçe Manavgat. Koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında sokağa çıkması bile yasak olan 70 yaşındaki yurttaş, alkol alıp üstelik ehliyeti olmadan motosikletiyle çıktığı gezintide kaza yaptı.
Kaza, Manavgat Sanayi Mahallesinde meydana geldi. Olay yerine gelen trafik ekibi tarafından yapılan alkol kontrolünde Luman G’nin 175 promil alkollü olduğu belirlendi. Ehliyetinin olmadığı belirlenen şahıs hakkında daha önce 3 kez alkollü motosiklet kullanmaktan işlem yapıldığı bildirildi. Trafik ekipleri Luman G. hakkında 4. kez alkollü ve ehliyetsiz motosiklet kullanmaktan 5 bin 544 TL para cezası uyguladı. Muayenesinin de geçtiği belirlenen motosiklet de bağlanarak yediemin otoparkına çekildi.
Şahıs, kendisinin kaza yapmadığını, kendisine kumpas kurulduğunu ileri sürerek, “Ben motosikletimi hangi para ile geri alacağım. Benim motosikletimden başka bir şeyim yok” dedi.
Polislerin korona virüs tedbirleri kapsamında 65 yaş üzerine sokağa çıkma yasağı olduğunu hatırlatması üzerine, “Benim evde öyle bir virüs var ki. Yahu karım acayip bir kadın. Kesinlikle dışarı çıkmam lazım. Ben insan gibi yaşamak istiyorum. Kalabalığa karışmıyorum. Kendimi kuytu bir yere atıp içiyorum. Bunun kime zararı var” dedi.
Polis ekibi tarafından karakola götürülen Luman Güneytepe hakkında alkollü ve ehliyetsiz motosiklet kullanmaktan 5 bin 544 TL ve korona tedbirleri kapsamında 65 yaş üzeri sokağa çıkma yasağını ihlal etmekten 3 bin 150 lira para cezası olmak üzere 8 bin 694 TL ceza uygulandı.

2020-04-16 18:00:04 tarihinde yayınlandı

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN

1 YORUM

Comments are closed.