ALANYA'DA KAMUFLAJLI TALAN 5 kata imarlı arazide 12 katlı otel! – HABERLER

Doku isimli şirket tarafından Okurcalar’a yaptırılan MYLOME isimli otel inşaatının yedi katının kaçak olduğu, ayrıca imar durumunda Günübirlik Tesis Alanı görünen bin 585 metrekarelik bölümünün de ana binaya dahil edildiği ve bu açıdan da imara aykırı olduğu iddia ediliyor.
Alanya’nın Okurcalar Mahallesi’ne yaptırılan 5 yıldızlı otel inşaatı ile ilgili inanılmaz iddialar ortaya atılırken, yapımı devam eden 12 katlı otel inşaatının ortağı olan Prof. Dr. İsmail Külahlı’nın, FETÖ’nün ikinci adamı olarak bilinen ve halen kaçak olan Fatih Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan’ın başasistanlığını yaptığı ve Kayseri Erciyes Üniversitesi’ndeki görevinden ihraç edildiği ortaya çıktı.
İMAR DURUMU 5 KATA İZİN VERİYOR
Doku Turizm Otelcilik İnşaat Sağlık Tarım Gıda Yatırım A.Ş. isimli şirket tarafından 15 Mart 2018 tarihinde satın alınan 13 bin 748 metrekare tapulu alana yaptırılan otel inşaatının 12 kata kadar yükseldiği ancak arsanın imar durumunda sadece beş kata izin verildiği öne sürülüyor. 347 ada 6 parselde yer arsa üzerine yaptırılan beş yıldızlı otel projesi 450 oda, 950 yatak kapasiteli olacak.
GÜNÜBİRLİK TESİS ALANLARI YOK SAYILMIŞ
Tamamlandıktan sonra MYLOME ismiyle Alanya turizmine hizmet vermeye başlayacak 12 katlı dev otel inşaatı alanının 5 bin 288 metrekaresi Turizm Tesis Alanı (TTA), bin 585 metrekaresi ise Günübirlik Tesis Alanı (GT) olarak görünüyor. İmar durumunda Günübirlik Tesis Alanı olarak belirlenen alan Turizm Bakanlığı tarafından onaylı olduğu için Alanya Belediyesi’nin değişiklik yapma yetkisi bulunmuyor.
GÜNÜBİRLİK TESİS ALANI NEDİR?
Bu alanlarda konaklama üniteleri içermeyen, sadece günlük ihtiyaçları gidermeye yönelik duş, gölgelik, soyunma kabini, wc, büfe, lokanta, pastahane, çayhane gibi benzeri tesisler olmak zorunda. İmar planı hükmünde beş kat görünen arsa üzerine 12 katlı inşaat yapılmasının yanısıra, Günübirlik Tesis Alanlarının olması gereken bölümlerin de otel inşaatı alanına dahil edildiği ve imar planına bu açıdan da aykırı olduğu iddia ediliyor.
PROF. DR. İSMAİL KÜLAHLI KİMDİR?
300 bin lira sermayesi olan şirketle 330 bin liraya Kırşehir Şeker Fabrikası’nı satın aldığı dönemde naylon şirket kurmakla suçlanan ve Kayseri Erciyes Üniversitesi ihalelerinin büyük bölümünü kazanan müteahhit İsmail Doğan’la birlikte DOKU isimli şirketi kurarak MYLOME isimli otelin ortağı olan Prof. Dr. İsmail Külahlı’nın, FETÖ suçlaması nedeniyle Erciyes Üniversitesi’ndeki görevinden ihraç edildiği ortaya çıktı. Halen Akdeniz Üniversitesi’nde görev yapan Prof. Dr. İsmail Külahlı, FETÖ’nün ikinci adamı olarak bilinen ve hakkında gri bültenle arama kararı olan Fatih Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan’ın bir dönem başdanışmanlığını yapmış.
KENDİNİ BÖYLE SAVUNDU
FETÖ üyesi olmakla suçlanan ve Kayseri Erciyes Üniversitesi’ndeki görevinden ihraç edilen Prof. Dr. İsmail Külahlı, gözaltına alındığı dönemde kendisini “Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan, Fetullah Gülen örgütü içerisinde yer alırdı. O dönem Kayseri’nin il imamıydı. Her şey ondan sorumluydu. Dönemin valisiyle bile çok rahatlıkla görüşürdü. Herkes ile rahat görüşürdü. Bu süreç içerisinde diğer asistanların süresinin dolması ve görevden ayrılmaları nedeniyle ben bir anda baş asistan oldum. Tüm işleri ben yürütüyordum. Bir nevi Şerif Ali hocanın sağ kolu olarak kendimi hissetmeye başladım. Bu şekilde değerlendirmeler yapıldı. Şerif Ali hoca beni Fatih Üniversitesine göndermek istedi fakat ben kabul etmedim. Şerif Ali hoca FETÖ örgütünün Kayseri il imamıydı. 1995 yılına kadar bu şekilde devam etti. Bu kişinin TÜBİTAK üyeliği, YÖK üyeliği vardı. Devlet bürokrasisi ile rahatlıkla görüşüyordu” sözleriyle savunmuştu.
MYLOME İSMİ NERDEN GELİYOR?
Okurcalar Mahallesi’nde yapımı devam eden beş yıldızlı ve 12 katlı otele verilen isim MYLOME olacak. Lome ismi, Afrika ülkelerinden birisi olan Togo’nun başkenti olarak dikkat çekiyor.

2020-02-27 15:47:26 tarihinde yayınlandı

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

IOS uygulaması : https://itunes.apple.com/tr/app/haber-sistemi/id492732333?mt=8?l=tr&mt=8 Bu uygulama hem iPhone, hem iPad için tasarlanmıştır. Artık hem iPad'inizde hem iPhone'unuzda benzer kullanıcı deneyimini yaşayabileceksiniz.
Android uygulaması:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dimmedya.yenialanya