ALANYA ŞOKTA! Yaylacıların suyunu çalan Okşar çıktı – HABERLER

Alanya’nın Dere Türbelinas Yaylası’nda da bahçesi olan tanınmış iş insanı Hasan Okşar, yaylanın şebeke hattını sondaj olduğu gerekçesiyle bahçe deposuna kaçak bağlayarak yaklaşık bir hafta boyunca vatandaşları susuz bıraktı. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine giden ASAT ekipleri tutanak tutarak bahsi geçen depoyu mühürledi.
Yaz günü insanların susuz bırakıldığı akıl almaz skandal, Alanya’nın en kalabalık yaylalarından olan Dere Türbelinas’ta meydana geldi. Bölgede birçok yeri olan ve tanınmış iş insanlarından Hasan Okşar, yaylanın 3 farklı şebeke hattını sondaj olduğu gerekçesiyle kendine ait olan ve tropik meyve de yetiştirdiği bahçesine giden depoya bağladı. Kaçak olarak yaklaşık 2 bin 500 Ton su kullanıldığını tespit eden ekipler bölgede tutanak tutarak bahsi geçen depoyu mühürledi. Vatandaşların dikkati üzerine tespit edilen olayda yaylacıların bu hainlik nedeniyle yaklaşık bir haftadır susuz kaldığı öğrenildi. Yetkililer, Hasan Okşar adına cezai işlemin en kısa sürede başlatılacağını söyledi. Olayın tespitinin ardından su sıkıntısı sona eren yaylacılar ise derin bir nefes aldı.
ADI DAHA ÖNCE DE SKANDALLARLA ANILMIŞTI
Hasan Okşar’ın adı yaklaşık iki yıl önce de, özel mülkü olduğunu iddia ettiği işlek yolu tel örgüyle kapatmasıyla anılmıştı. Okşar, daha önce kazandığını iddia ettiği davada hakkını alamadığı gerekçesiyle Oba Çayı bölgesinde, arsasının da içinde yer aldığı ve vatandaşlar tarafından sık kullanılan yolu tel örgüyle kapatmıştı.
UYSAL: ‘İDDİALAR ARAŞTIRILIYOR’
Konuyla ilgili Yeni Alanya’ya konuşan Dere Mahallesi Muhtarı Hüseyin Uysal, “ASAT ekipleri bölgede çalışma başlattı. Yaklaşık bir haftadır su problemi vardı ve o problemin bundan kaynaklandığı iddia ediliyor. Ben gözümle görmedim. Yapılan iddialar ekipler tarafından araştırılıyor. Şu ana kadar benim de bildiğim, şebeke hatlarının bahçeye giden depoya bağlanmış olması. Yaklaşık 2 bin 500 Ton su kullanıldığı söyleniyor. Saatte geçen miktar bu. Ancak dediğim şu an için bunlar bir iddia. Araştırılıyor. Kesin bir bilgimiz yok” şeklinde konuştu. ASAT yetkilileri de yaptıkları açıklamada vatandaşların iddialarının araştırıldığını söyledi. Bölgedeki su probleminin ise çözüldüğü öğrenildi.

2020-07-30 20:00:10 tarihinde yayınlandı

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN