ALANYA LİMANI'NDA VİRÜS ALARMI Trol tekneleri Alanya’ya ‘Corona’ getirdi! – HABERLER

Alanya açıklarında orkinos avlayan trol tekneleri, son 1 aydır yeni vakanın görülmediği Alanya’ya coronavirüsü getirdi.
Son 1 aydır yeni coronavirüs vakasının görülmediği Alanya, şok bir gelişmeyle sarsıldı. Alanya açıklarından orkinos avlayan iki trol teknesindeki toplam 37 balıkçıdan 4’ünün testleri ‘Pozitif’ çıktı.
İstanbul menşeili olan ve son olarak Ege Denizi’nden Alanya açıklarına gelen 7 balıkçının görev yaptığı bir trol teknesindeki 3 balıkçının testleri ‘Pozitif’ çıktı. 30 balıkçının görev yaptığı diğer teknedeki balıkçıların 1’inin testi ‘Pozitif’ çıkarken, 29’unun testi ise ‘Negatif’ çıktı.
Koronavirüs taşıyıcısı oldukları tespit edilen 4 balıkçıdan 2’si ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, 2’si ise Başkent Üniversitesi Alanya Hastanesi’nde tedavi altına alındılar. Testleri ‘Negatif’ çıkan toplam 33 balıkçı ise iki trol teknesinde karantina altına alındılar.
Turizmciler, her yıl Alanya açıklarında avlanan trol teknelerinin denizde ciddi zararlara yol açtığını belirterek “Demir ağları ile denizdeki küçük, büyük tüm balıkların popülasyonuna ciddi zararlar verdikleri gibi, kullandıkları yemlerle denizlerimizde balon balığının artmasına yol açıyorlar. Bu teknelerin denizi kirlettikleri de biliniyor. Şimdi de koronavirüsle gündeme geldiler. Trol teknelerinin Alanya gibi turizm bölgelerine gelmelerinin engellenmesi gerekiyor” dediler.

2020-05-22 17:00:25 tarihinde yayınlandı

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN