VATANDAŞIN CARETTA İSYANI – HABERLER

Alanya, Türkiye’deki en önemli caretta caretta merkezlerinden biri. Sahilinin ve kumunun özelliği nedeniyle caretta carettaların yumurtalarını bırakmak için en çok tercih ettiği kıyı bölgelerinin başında gelen Alanya’da bugün sabaha karşı objektiflere renkli görüntüler takıldı. Karayolları Şube Şefliği önündeki denizden kumsala çıkan dev bir caretta caretta, şezlongları güçlükle geçtikten sonra yumurtalarını bırakmak için çukur açmaya çalıştı.

Bu görüntüleri cep telefonuyla kaydeden bir vatandaş ise, şu mesajı paylaştı: “Bu sabah, Alanya Karayolları Şube Şefliği sahilinde denize girmek için gittiğimizde, caretta carettanın yumurta bırakabilmek için şezlongları geçerek kumu kazmasını videoya aldık. Bu canlıların yumurta bırakma alanında, denizin dibine kadar şezlongları indirmenin mantığını anlamıyorum. Duyarsız kalamadım ve sosyal medyada paylaştım.”

2019-07-21 14:01:15 tarihinde yayınlandı

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

IOS uygulaması : https://itunes.apple.com/tr/app/haber-sistemi/id492732333?mt=8?l=tr&mt=8 Bu uygulama hem iPhone, hem iPad için tasarlanmıştır. Artık hem iPad'inizde hem iPhone'unuzda benzer kullanıcı deneyimini yaşayabileceksiniz.
Android uygulaması:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dimmedya.yenialanya