ŞEHİT ATEŞİ ALANYA'YA DA DÜŞTÜ – HABERLER

Tunceli’de güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada 2 askerimiz şehit olurken, 2 asker de ağır yaralandı. Şehit olan askerlerden Ökkeş Ede’nin uzun yıllar Alanya’da yaşadığı öğrenildi. Merkeze bağlı Karşılar Köyü kırsalında akşam saatlerinde bir grup PKK’lı terörist tespit eden güvenlik güçleri ‘Teslim ol’ çağrısında bulundu. Teröristlerin çağrıya ateş açarak karşılık vermesiyle çalışma çıkarken, çatışmada 4 askerimiz yaralandı. Yaralı askerler, bölgeye sevk edilen helikopterle Tunceli Devlet Hastanesi’ne götürülürken, tedavi altına alınan askerlerin durumlarının ağır olduğu öğrenildi. Ağır yaralanan askerlerden, Kütahya’nın Simav ilçesine bağlı Yeniköy doğumlu Jandarma Uzman Çavuş Emre Üçkan ve Osmaniye nüfusuna kayıtlı Jandarma Uzman Çavuş Ökkeş Ede yapılan tüm müdahalelere rağmen şehit oldular. Şehitlerden geriye, birlikte çektirdikleri ve “Hayata korkusuzca bakanlar, ölümden korkmazlar” notuyla geçen yıl sosyal medyadan paylaştıkları fotoğraf kaldı. Jandarma Uzman Çavuş Ökkeş Ede’nin, 2012 yılında Alanya’da turizm sektöründe çalışmaya başladığı, Rusya ile yaşanan krizinin ardından da sınavlara girerek yaklaşık 2 yıl önce uzman çavuş olduğu belirtildi. Her yaz izinlerinde Alanya’ya gelen Ökkeş Ede’nin, Osmaniye’de oturan annesini bu yıl 4 Şubat’ta kaybettiği ifade edildi. 12 Nisan’da nişanlısıyla nikah masasına oturan Ökkeş Ede’nin, bu yıl 3 Eylül için düğün hazırlıkları yaptığı bildirildi. Alanya’da oturan turizmci arkadaşıyla düğünden sonra balayı rezervasyonu yaptırmak için görüşen Ökkeş Ede’nin son görüşmesinde, “Şimdi göreve çıkıyorum. Salı akşamı döneceğim. Haber edersin kanka, kolay gelsin” dediği kaydedildi. Şehitlerden geriye İSE birlikte çektirdikleri ve “Hayata korkusuzca bakanlar, ölümden korkmazlar” notuyla geçen yıl sosyal medyadan paylaştıkları fotoğraf kaldı.

Öte yandan Tunceli’de şehit düşen Uzman Çavuşlar Ökkeş Ede ile Emre Üçkan, Elazığ’da düzenlenen törenin ardından memleketlerine uğurlandı. Helikopterden askerler tarafından omuzlara alınan şehitlerin naaşı katafalka konuldu. Saygı duruşunda bulunulması ve şehitlerin öz geçmişinin okunmasının ardından İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya dua etti. Daha sonra katafalktan askerler tarafından omuzlara alınan şehitlerin naaşı uçağa konuldu. Şehitlerden Uzman Çavuş Ökkeş Ede memleketi Osmaniye’ye, Uzman Çavuş Emre Üçkan’ın naaşı ise memleketi Kütahya’ya gönderildi.

Anne ve babasını daha önce kaybeden şehidin cenazesi, ikindi namazının ardından Osmaniye Asri Mezarlığı’nda kılınacak namazın ardından şehitliğe defnedildi.

2019-06-12 13:44:50 tarihinde yayınlandı

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN