ŞEHİDİMİZİN ADI ALANYA'DA YAŞAYACAK – HABERLER

14 Mayıs tarihinde Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Irak sınırında bulunan Batıntepe üs bölgesine, PKK’lı teröristlerin sızma girişiminde bulunması sonucu çıkan çatışmada şehit olan 27 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Zekeriya Zencirli, bir gün sonra Alanya’da düzenlenen ve binlerce vatandaşın katıldığı törenle Alanya Garnizon Şehitliği’nde toprağa verilmişti.

Alanya Belediye Meclis Üyesi ve İnşaat Mühendisi Yılmaz Bağışlar, geçen hafta şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Zekeriya Zencirli’nin isminin Mahmutlar Mahallesi’nde ailesinin oturduğu sokağa verileceğini açıkladı. Alanya Belediye Meclisi Cadde ve Sokak İsmi Belirleme Komisyonu Üyesi de olan Yılmaz Bağışlar, “Cumhuriyet Halk Partisi Alanya İlçe Teşkilatı olarak şehidimizin ismini Mahmutlar’da yaşatmak istiyoruz” dedi. Komisyona, Mahmutlar 136 No’lu sokak isminin ‘Şehit Piyade Uzman Çavuş Zekeriya Zencirli’ olarak değiştirilmesini teklif eden Bağışlar, “Bizlerin rahat yaşaması için canları pahasına ülkemizi savunan ve bu uğurda şehit düşen askerlerimizi saygıyla anıyoruz” dedi.

2019-05-22 13:54:44 tarihinde yayınlandı

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

IOS uygulaması : https://itunes.apple.com/tr/app/haber-sistemi/id492732333?mt=8?l=tr&mt=8 Bu uygulama hem iPhone, hem iPad için tasarlanmıştır. Artık hem iPad'inizde hem iPhone'unuzda benzer kullanıcı deneyimini yaşayabileceksiniz.
Android uygulaması:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dimmedya.yenialanya