SAHİLDEKİ YAPI İÇİN COŞKUN KARADAĞ'DAN 'BŞB İLE İLGİSİ YOK' AÇIKLAMASI – HABERLER

Kumsala eğlence amaçlı inşa edilen ticari yapıya CHP kanadından veto geldi. CHP İlçe Başkanı Karadağ “Bizim yetki alanımızda değil” derken, CHP’li avukat Mehmet Can Karagöz “Bu yapı Kıyı Kanunu’na aykırı” dedi. Sahile beton dökülmek suretiyle karo taşlarla zemini oluşturulduktan sonra eğlence amaçlı inşa edilen ticari yapı Dim TV aracılığı ile gündeme gelmişti. ‘Bu kadarına da pes’ dedirten ve vatandaş şikayeti üzerine faaliyetine son verilen yapının inşa izninin ise Alanya Belediyesi tarafından verildiği iddia edilmişti.
Alanya’da kumsala beton dökülerek inşa edilen eğlence amaçlı yapı, Alanya gündeminde bomba etkisi yaratırken CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, görenlere ‘Pes’ dedirten yapının inşa edildiği plajın BŞB’ye ait olmadığını söyledi. KARADAĞ, halkın malı olan plajlara bu tip yapıların yapılması ve göz yumulmasının Alanya’nın ayıbı olduğunu dile getirerek “Yapı izni kuvvetle muhtemel Alanya Belediyesi tarafından verilmiştir. Bu yapı acilen kaldırılmalıdır” dedi.
KIYI KANUNU NE DİYOR?
Madde 6: Kıyı, herkesin eşitlik ve serbestlikle yararlanmasına açık olup, buralarda hiçbir yapı yapılamaz, duvar, çit, parmaklık, tel örgü, hendek, kazık ve benzeri engeller oluşturulamaz. Kıyılarda, kıyıyı değiştirecek boyutta kazı yapılamaz, kum, çakıl vesaire alınamaz.

2019-07-20 15:14:45 tarihinde yayınlandı

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

IOS uygulaması : https://itunes.apple.com/tr/app/haber-sistemi/id492732333?mt=8?l=tr&mt=8 Bu uygulama hem iPhone, hem iPad için tasarlanmıştır. Artık hem iPad'inizde hem iPhone'unuzda benzer kullanıcı deneyimini yaşayabileceksiniz.
Android uygulaması:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dimmedya.yenialanya