MUSTAFA TÜRKDOĞAN'DAN YÜCEL APAYDIN'A YANIT – HABERLER

İyi Parti İlçe Başkanı Apaydın’ın, “Alanya Belediyesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin devretmek istemesine rağmen Alanya’daki büyük caddeleri almamak için ayak diretiyor” açıklamasına yanıt verdi. Apaydın, bugün Yeni Alanya’nın manşet haber olarak kamuoyuna duyurduğu açıklamasında, “Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel yıllardır ‘caddelerimizi ve sokaklarımızı elimizden aldılar’ diye serzenişte bulunuyor. Muhittin Böcek’e şu öneride bulunduk. Büyük caddeler Alanya Belediyesi’ne devredilsin, bakım ve onarımı Alanya Belediyesi tarafından yapılsın, altyapısı düzeltilsin. Muhittin Başkan buna hazır ama Alanya Belediyesi ayak diretiyor. Geçmiş dönemde Menderes Türel büyük caddelere bir parke taşı bile koymadı. Şimdi bunun sıkıntılarını hep beraber yaşıyoruz. Alanya Belediye Başkanı madem sokak ve caddeleri istiyor, alsın, iyileştirmelerini yapsın ve halkın hizmetine sunsun” demişti.

Apaydın’ın bu açıklamasına Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan’dan yanıt geldi. Bu sabah Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve meclis üyeleriyle birlikte Taşkent ve Sarıveliler Belediyesi ziyaret programına katılan Türkdoğan, şunları söyledi: “İyi Parti’nin ilçe başkanı, ‘Büyükşehir vermek istiyor ama Alanya Belediyesi cadde ve sokakları almakta ayak diretiyor’ demiş. Alanya Belediye Başkanı Sayın Adem Murat Yücel ile Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Muhittin Böcek arasında yapılan görüşmeler neticesinde, Alanya Belediyesi tarafından Temmuz ayının 8’inde cadde ve sokakların devri için talepte bulunuldu.

Alanya Belediyesi, Sayın Böcek’in vereceği cevabı bekliyor. Cadde ve sokakların devir teslimi en kısa sürede yapılacaktır. İyi Parti’nin ilçe başkanı, ‘CHP ile Büyükşehir konusunda ortak yetkiliyiz’ diyor ama bu konuyu nedense Antalya’yı arayıp sormadan gündeme getiriyor. Bu tür ithamlarda bulunmaya gerek yok. Yazışmalar yapıldı, yanıt bekleniyor. Bu noktada Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Muhittin Böcek’e de Alanya’nın haklarını verdiği için teşekkür ediyorum. Bu tür ucuz siyasetle varılacak bir nokta yoktur. Önce bilgi sahibi olunsun, ondan sonra yetkili olunduğu söylensin. Ayrıca belediyeler kamu kuruluşlarıdır, toplumun tüm kesimlerine hizmet etmekle yükümlüdür. Siyasi partilerin ‘belediyelerde yetkili biziz’ demesi de abesle iştigaldir.”

2019-07-31 13:51:46 tarihinde yayınlandı

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN