KIRMIZI, BEYAZ VE MAVİLER YARIŞTI TÜRSAB Alanya BTK’da seçim heyecanı vardı

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Alanya Bölgesel Temsil Kurulu’nda bugün seçim heyecanı yaşandı. Mevcut başkan Bilal Korkmaz dahil toplamda 3 adayın yarıştığı genel kurul bugün Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi. 3 adayın 3 farklı rengi olduğu seçimlerde, Kerim Sarıkaya ve destekçileri “Beyaz rengin şeffaflığı” derken, Kerim Yılmaz ve destekçileri ise “Mavi rengin sadakat, güven ve sorumluluğu” dedi. Bilal Korkmaz ve destekçilerinin rengi ise kırmızı oldu.
Genel kurul öncesi divana imzalar sunuldu. Bu sırada Başkan Adayı Kerim Sarıkaya’nın listesinde bulunan fakat salonda olmayan isimlerin imzalarının atıldığı yönünde ortaya atılan iddialar ortalığı karıştırdı. Diğer başkan adayları Kerim Yılmaz ve Bilal Korkmaz iddialar üzerine tepki gösterirken, salonda karışıklık fazla sürmedi. Listede bulunan isimler salona geldi ve olay tatlıya bağlandı.

Katılımın yoğun olduğu genel kurul İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başladı. Divan heyetinin oluşturulmasıyla birlikte başkan adaylarının konuşmalarına geçildi. Kürsüye ilk olarak Başkan Adayı Kerim Yılmaz çıktı. Yılmaz, “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” dedi.

Yılmaz’ın ardından Kerim Sarıkaya kürsüde yerini aldı ve oy kullanacak delegelere seslendi.

Kürsüye son olarak Bilal Korkmaz çıktı. Korkmaz, 15 dakika olarak belirlenen süreyi uzatmak istedi fakat divan izin vermedi.

Konuşmaların ardından oy kullanma işlemine geçildi. İlk oyları başkan adayları kullandı.

TÜRSAB Alanya BTK seçimleri Dim TV ekranlarından canlı olarak izleyicisiyle buluştu. Oy kullanan üyeler hangi adayı neden desteklediklerini Dim TV’ye anlattı.

2019-10-17 07:07:26 tarihinde yayınlandı

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN