KENDİNİZİ HİÇ ONLARIN YERİNE KOYDUNUZ MU? – HABERLER

SOKAKLARA, parklara, ormanlara ve denize atılan çöplerin çevreye verdiği zararlar hali hazırda en büyük sorunların başında gelirken, yerküreyi paylaştığımız hayvanlar için de öldürücü olabiliyor.
Deniziyle, kumuyla, güneşiyle, tarihiyle cennetten bir köşe olan Alanya’da çevre duyarlılığının ve farkındalığın arttırılması adına Yeni Alanya’ya konuşan ErmanKaptanoğlu “Bütün canlılar birbiriyle bağlantılı bir ekosistem içerisinde yaşarlar. Soyu tükenen en ufak bir canlı bile bu sistem içerisinde diğer türlere ve özellikle insanlara geri dönüşü olmayan zararlar verir. Ve denizlerdeki kirlilik bazı istilacı türlerin (balon balığı, aslan balığı gibi) aşırı yayılmasına sebep olarak ekonomik açıdan da zararlar vermektedir. Mesela bugün iskelede gördüğüm siyah bir kedi, muhtemelen yere atılmış bir olta takımı ucunu ısırmış, kancanın birisi ağzına diğeri sol ayağına girmiş şekilde acı içinde sekerek kaçışıyordu. İnanan bir insan için çevreyi bilerek veya bilmeden kirletmek yaratıcıya şirk koşmaktır, sen yaratırsın ama ben yok ederim demektir. Çevreyi kirletmemek biz insanların öncelikli ve en önemli vazifesidir” dedi.
Öte yandan Alanya’da deniz kirliliğinde gelinen nokta son olarak çevreci kimliği ile tanınan Feyzi Açıkalın’ın objektifine yansımız ve utanç tablosu bir kez daha turizmin başkenti olan Alanya’nın suratına bir tokat gibi inmişti.
Şimdi ölen deniz canlıların yerine kendimizi koyma zamanı. Elleriniz bu şekilde bağlı denizde nasıl yaşayabilirdiniz? Bu şekilde nefes alabilir miydiniz?.

2019-07-20 15:03:38 tarihinde yayınlandı

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

IOS uygulaması : https://itunes.apple.com/tr/app/haber-sistemi/id492732333?mt=8?l=tr&mt=8 Bu uygulama hem iPhone, hem iPad için tasarlanmıştır. Artık hem iPad'inizde hem iPhone'unuzda benzer kullanıcı deneyimini yaşayabileceksiniz.
Android uygulaması:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dimmedya.yenialanya