‘KADINA ŞİDDETE HAYIR’ Cinayete kurban giden kadınlar anıldı – HABERLER

Alanya’da 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle dün akşam yaklaşık bin kişi ellerinde pankart, dövizle ve kadın cinayetine kurban gidenlerin fotoğraflarıyla sloganlar eşliğinde yürüyüp kadına şiddeti protesto etti. Yürüyüşe eş cinayetine kurban giden kadınların aileleri de katıldı. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Uluslararası Dayanışma Günü kapsamında Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, İyi Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın, Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan, siyasi partilerin kadın kolları üyeleri, gençlik kolları üyeleri, kadın dernekleri üyeleri ve çoğunluğu kadın olan yaklaşık bin kişi Atatürk Anıtı önünde toplandı.
Burada toplanan grup adına konuşan Antalya Barosu Alanya Kadın ve Çocuk Hakları Başkanı avukat Melek Depren, Alanya’da da artış gösteren kadına yönelik şiddeti bertaraf edemedikleri söyledi.
Konuşmanın ardından toplanan kalabalık kortej oluşturduktan sonra araç trafiğine kapalı Hükümet Caddesi üzerinde yürüyüşe başladı. Yürüyüşe ayrıca eşleri tarafından öldürülen Zehra Yılmaz ile Gülseren Yılmaz, amcasının oğlunun cinsel saldırısına maruz kaldığı iddiasıyla intihar eden Ayşenur Güven’in ailesi ve yakınları da katıldı.
Kalabalık, ellerinde ‘Kadına şiddete hayır’, ‘Haklı şiddet yoktur’, ‘Öldüren sevgi istemiyoruz’, ‘Ölmek istemiyoruz’ ‘Cennet anaların ayağı altındadır’ gibi yazılı pankart ile dövizlerle ve Zehra Yılmaz, Gülseren Yılmaz, Ayşenur Güven’in fotoğraflarıyla sloganlar eşliğinde yürüdü.

2019-11-26 14:40:44 tarihinde yayınlandı

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN