İYİ PARTİ'DE ŞEFİK BAHÇE DEPREMİ – HABERLER

Alanya İyi Parti, Şefik Bahçe’nin gözaltına alınması, bir gün nezarette kalması ve İlçe Başkanı Yücel Apaydın’ın açıklamalarından sonra kelimenin tam manasıyla karıştı. Yücel Apaydın, önceki gün yaptığı açıklamada, “Hakareti doğru bulmuyoruz, zaten Şefik Bahçe söylemleriyle bizim de tasvip etmediğimiz birisi” demişti.

İyi Parti Antalya İl Başkan Yardımcısı Alper Arıkan’ın kardeşi Çağrı Arıkan, Ak Parti’ye hakaret içeren söylemlerde bulunduğu için gözaltına alınan ve bir gün nezarette kaldıktan sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakılan mali müşavir Şefik Bahçe’nin teşkilat tarafından desteklenmemesine tepki gösterdi. Arıkan, Genel Merkeze ve İl Başkanlığına çağrıda bulunarak, İyi Parti Alanya İlçe Başkanı Yücel Apaydın’ın görevden alınması çağrısında bulundu. Arıkan, açıklamasında, “Yazık. Acı olan da İyi Parti Alanya İlçe Başkanı’nın Ak Partililerle bir olup Şefik Bahçe’nin gözaltına alınmasında payının olmasıdır. Şefik Bahçe, Alanya kurucularındandır. Alanya teşkilatındaki emeklerini görmezden gelmek nankörlüktür. Bu ne hırstır ki aile içindeki rekabeti siyasi rakiplerinle işbirliği yapacak kadar küçülüyorsun. İl Başkanlığına, Genel merkeze şahsi tavsiyemdir, derhal görevden alınız” dedi. Arıkan’ın paylaşımına çok sayıda partili de destek verdi.

Öte yandan İyi Parti İl Başkan Yardımcısı Alper Arıkan, sosyal medya hesabı üzerinden İlçe Başkanı Yücel Apaydın’a göndermede bulundu. Arıkan, paylaştığı bir fotoğrafın altına, “Sürüyü korurken kurtlar tarafından yaralanan köpeğe koyunun teşekkürü. Bu vefayı görünce ne yazacağımı bilemedim” notunu düştü.

Bir dönem MHP’de siyaset yapan, ardından İyi Parti’ye geçen Atilla Baysal ise Yücel Apaydın’a sert göndermede bulundu. Baysal, “İşinde başarılı, düzgün, dürüst bir işadamı. Vatanını, milletini seven, ülküsüne ve davasına sadık bir ülkücü. İyi bir dost, iyi bir arkadaş. Kim ne derse desin, adam gibi adamdır Şefik Bahçe. Geçmiş olsun sevgili dostum, arkadaşım. Vaktiyle senin kapılarını açtığın, her şeyinle sahip çıkıp arkasında durduğun, siyasette beraber yol yürüdüğün arkadaşların seni anında satıverdiler. Söylenenleri ve yazılanları tasvip etmesek de siyasi linçe çanak tutanları da, sırtımızdan vuranları da unutmadık, onları da yazdık bir kenara. Allah var, gam yok. Bu böyle biline” dedi.

Kendisine yönelik parti içi eleştirilere İyi Parti İlçe Teşkilatı’nın resmi sosyal medya hesabından yanıt veren İlçe Başkanı Yücel Apaydın ise şu ifadeleri kullandı: “İyi Parti kurumsal kimliği herkesin üstündedir. İlçe başkanının ve teşkilatının olduğu gibi tüm parti üyelerinin de bu konuda azami hassasiyet göstermesi gerekir. Şefik Bahçe de partimize hizmet etmiş iyi bir arkadaşımızdır. Ancak biz her kim yaparsa yapsın hakareti tasvip etmiyoruz. Bize olduğu gibi başkalarına da yapılmasını doğru bulmuyoruz. Bu konuda bulanık suda balık avlamaya çalışanlar boşa vakit kaybetmesin. Ayrıca bugüne kadar partimize yapılan onca hakareti görmezden gelenleri kamuoyunun takdirlerine bırakıyoruz. Adalet herkes için eşit olmalı.”

2019-08-23 14:28:54 tarihinde yayınlandı

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN