İŞİTME ENGELLİLERE İŞARET DİLİYLE HİZMET – HABERLER

Türkiye’nin lider akaryakıt şirketlerinden TOTAL Oil Türkiye, akaryakıt sektöründe bir ilke daha imza attı. “İki Elin Enerjisi Güzel” projesi kapsamında, Alanya, Side ve Manavgat’taki TOTAL istasyonları, işitme engellilere işaret dili bilen personeliyle hizmet vermeye başladı. ALTSO meclis salonunda gerçekleşen eğitim programıyla personele işaret dili eğitimi verildi. TOTAL Oil Türkiye, kurumsal sosyal sorumluluk anlayışı kapsamında tüm Türkiye’de 4 milyonun üzerindeki işitme engelli bireylere yönelik “İki Elin Enerjisi Güzel” projesini geçtiğimiz yılın sonunda hayata geçirdi.

İşitme Engelliler Eğitim Faaliyetleri Derneği Başkanı Ebru Akça, “Pek çok sektörde olduğu gibi, akaryakıt sektöründe de işitme engelliler hizmet alırken zorluklar yaşıyor. İşitme engelli bireylerden aldığımız geri bildirimler doğrultusunda, yaşanan sorunları en aza indirmek adına TOTAL Oil Türkiye ile “İki Elin Enerjisi Güzel” projesini hayata geçirmekten mutluluk duyuyoruz. Projenin ana amacı, duyma ve konuşma yetisinden yoksun işitme engelli bireylerin istasyonda bulunduğu süre içerisinde kendi dilinde hizmet alabilmesi, sağlıklı bir iletişim ortamının sağlanması, bu sayede İşaret Dili uygulamalarının yaygınlaşmasını sağlayacak farkındalığın toplum içerisinde oluşturulmasıdır. Bu projenin hayata geçmesinde her daim yanımızda olan TOTAL Oil Türkiye ailesine, camiamıza verdikleri bu destekten kaynaklı şükranlarımızı borç biliriz” dedi.

2019-07-23 15:42:26 tarihinde yayınlandı

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

IOS uygulaması : https://itunes.apple.com/tr/app/haber-sistemi/id492732333?mt=8?l=tr&mt=8 Bu uygulama hem iPhone, hem iPad için tasarlanmıştır. Artık hem iPad'inizde hem iPhone'unuzda benzer kullanıcı deneyimini yaşayabileceksiniz.
Android uygulaması:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dimmedya.yenialanya