HAYDİ ALANYA ŞEBNEM'E ELİNİ UZAT-HABERLER

Alanya, Antalya, Türkiye’nin ve dünyanın nabzını tutuyor. Gündemi takip etmek için sayfamızdan canlı haber yayınına veya geçmiş kayıtlara ulaşın.Şebnem Köseoğlu’ndan ‘Kan ver’ çağrısı

“Bir hayatı kurtarmak ve bir insana ikinci bir yaşam şansı vermek sizin elinizde olabilir. Siz de bir insanın ‘Süper kahramanı’ olmak istemez misiniz? Hadi Alanya, bu kez aramızdan biri için Atatürk Anıtı’na gidelim ve bizden birine yani Alanya’nın evladı Şebnem Köseoğlu’na umut olalım” diyor ve Dim Medya ailesi olarak bugün itibariyle başlayan ve 4 gün sürecek bağış kampanyasına herkesi davet ediyoruz.
Şebnem Köseoğlu’nun özel olarak kaleme aldığı mektubu da siz değerli izleyicilerimizle paylaşıyoruz.

“Her zaman olduğu gibi sadece sosyal sorumluluk için yazmıyorum bunları. Belki de benim size ihtiyacım olacak bu defa. Belki iyiliklerinizi iliklerime kadar hissetmem gerekecek. Söylemiştim, ilik nakli sürecine girdik bu kadar çabuk nüksedince. Kan verirken nüks bile aklımızda değilken, 10 dakika içinde hayatım değişti ve ilik nakli dediler. Biraz hazırlıksız yakalandım tabii ki. Ama neyse ki çok bir etkisi olmadı ruh halimde, kafalar hala çok güzel.
Unutma! Kanser ve birçok hastalık sadece bir tanıdığının başına gelmez! Komşunun teyzesi, annenin arkadaşının kuzeni, iş arkadaşının karısı, yakın arkadaşının ailesi, üniversitedeki hocan, Ayşe Teyze’nin geliniyle sınırlı değil bu hastalık. Öyle zannedersin. Yarın senin başına gelmeyeceğinin asla garantisi yok!
Ben de gönüllü projelerde koştururken benim başıma geleceğini hiç düşünmezdim ama geldi. Hem de ikinci kez geldi. Kansere yakalanan birilerinin arkadaşı, komşusu, hocası, iş arkadaşı, kuzeni, akrabası benim işte! Süper kahraman olmanın aşırı kolay olduğu kök hücre/ilik naklinde, aslında Sağlık Bakanlığı, hastaneler, doktorlar ve gönüllü dernekler çok ciddi emek harcıyorlar. E benim neyim eksik, ben de anlatayım. Etrafta bebeği, çocuğu, genci, yaşlısı kendine uygun genetik ikizini bekliyor. Bazen aylarca, bazen yıllarca… Ben de başıma ne gelecek merak içerisindeyim. Uzun zamandır diyorum. İyilik kanımızda diye. Kan verin, can verin diye bas bas bağırdığım günler oldu hatta. Dedim ki birilerine verilecek en güzel hediye hayat.
Bazı gidenlerin asla geri gelemediği bir dünyada, tek yapacağınız sadece Kızılay’a gitmek. Böylece çaresiz gitmek zorunda olanlara çare olursunuz. Korktuğunuz, merak ettiğiniz ne varsa @maskelisebnem hesabından bana yazabilirsiniz. Söz her detayı anlatacağım.
Evet, kök hücre bağışçısı oldun. Harikasın! Bekleme sürecindesin. ‘Keşke beni de çağırsalar da, birine hayat versem’ diye heyecanla bekliyorsun!
Ama yetmez ki!
Kök hücre bağışçısı olmayı birilerine anlat hadi:
• Nasıl hayat kurtaracağını söyle onlara!
• Süper kahraman olmanın, hem de bu kadar kolay olmanın çok havalı olduğunu anlat!
• Bir savaşçıya destek olmanın güzelliğinden bahset!
• Yaşamın kıyısındaki birini, o büyük denizlere nasıl göndereceğini anlat!
• ‘Kimseler en sevdiğini kaybetmesin’ de!
• ‘Bizler bağışçı olmazsak, kayıplarımızın sonu yok, dur diyemeyiz’ de!
• Söyle, ‘Bir ara giderim’, demesinler. Kimse hastane odasında, kanser senden rica ediyorum falanca bir ara gidecekmiş gibi bir şey rica edemiyor.
• Mızmızlanırsa, ‘Hayat kurtarmanın bahanesi, ertelemesi olur mu hiç?’ diye sor mutlaka.
• Bir iyilik değil, insanlık görevi yaptığını söylemeyi unutma!
• Can vermek işte, ‘Bu kadar kolay’ de!
23-24-25-26 Temmuz 2019 tarihlerinde Alanya’da Anıt önünde Kızılay Çadırı var! Kök hücre ve kan bağışı da var! Uğrasak mı acaba?
Herkesin ömrü uzasın diye kök hücre bağışçısı olun! Senin sayende hayatlar devam edebilir! Sadece sen birilerinin hayatını kurtarabilirsin. Hücrelerinle bir yaşam filizi olabilirsin! Bir hayatı kaldığı yerden devam ettirmek hücrelerinin elinde!
Hadi bir el atın dostlar şu 4 günde Alanya’da rekor kıralım! Bolca kan verelim, gönüllü olalım! Can verelim!”

2019-07-23 16:08:14 tarihinde yayınlandı

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

IOS uygulaması : https://itunes.apple.com/tr/app/haber-sistemi/id492732333?mt=8?l=tr&mt=8 Bu uygulama hem iPhone, hem iPad için tasarlanmıştır. Artık hem iPad'inizde hem iPhone'unuzda benzer kullanıcı deneyimini yaşayabileceksiniz.
Android uygulaması:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dimmedya.yenialanya