GÜNDOĞMUŞ'TA KÖYLÜLER HES EYLEMİ YAPTI – HABERLER

Alanya’nın komşusu Gündoğmuş’ta doğan ve ortasından aktığı vadiye de adını veren, Alanya’nın batısındaki Okurcalar ile Avsallar’a kadar uzanan Alara Çayı üzerinde yapımı planlanan hidroelektrik santrali projesi için dün bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Kayabükü Mahallesi’nde yapılan toplantıya tepki gösteren mahalleliler ve doğaseverlere jandarma ekipleri müdahale etti.

Gündoğmuş’a bağlı Köprülü, Kayabükü, Akyarı, Balkaya, Çaltı, Yeşildere, Yazlar ve Çamlıalan mahallesi ve Eski Bağ’ın Karain Mahallesi sakinleri hidroelektrik santrali projesine tepki göstermeyi sürdürüyor. 11 yıldır mücadele ettiklerini söyleyen köylüler, “Enerji üretilir ama doğa üretilmez” dedi.

Köylüler, “Suyumuzu elimizden almalarına izin vermeyeceğiz. 11 yıldır mahkemelerde hukuk mücadelesi veriyoruz. ‘Tamam kazandık’ dediğimizde bile süreç yeniden başlıyor. Bizi yıldıramayacaklar, mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz” dediler.

Olayları başından sonuna takip eden Alanya’nın tanınmış Yeminli Mali Müşaviri, CHP’nin eski ilçe başkanlarından Mevlüt Güven de 10 yıldır mücadele ettiklerini ancak hiçbir sonuç alamadıklarını söyledi. Aslen Gündoğmuşlu olan Mevlüt Güven, “Hiçbir belgeye imza atmayacağız, bu projeyi kabul etmemiz mümkün değil” dedi.

2019-05-08 14:29:27 tarihinde yayınlandı

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

IOS uygulaması : https://itunes.apple.com/tr/app/haber-sistemi/id492732333?mt=8?l=tr&mt=8 Bu uygulama hem iPhone, hem iPad için tasarlanmıştır. Artık hem iPad'inizde hem iPhone'unuzda benzer kullanıcı deneyimini yaşayabileceksiniz.
Android uygulaması:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dimmedya.yenialanya