GÖKBEL'DE GÖRKEMLİ AÇILIŞ – HABERLER

Alanya Belediyesi tarafından bu yıl Gökbel Yaylası’nda 15’incisi düzenlenen Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin açılış gecesine on binlerce vatandaş katıldı, etkinlikler Hüsnü Şenlendirici ve Cengiz Kurtoğlu konserleriyle başladı. Etkinliklerin ilk gününde Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, kurulan çarşı ve pazar meydanını gezerek esnaflara hayırlı işler dileklerinde bulundu.

Başkan Yücel’e; Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy, MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, Ak Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu, Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri Güreş Ağası Kerim Yılmaz, Alanya Belediye Meclisi üyeleri, oda ve dernek başkanları eşlik etti.

Başkan Yücel ve protokol üyeleri, esnaf ziyaretinin ardından geleneksel olarak düzenlenen off road yarışlarını da heyecanla takip etti.

Etkinliklerin açılış gecesinde ise Alanya Belediyesi yine on binlere unutulmaz bir gece yaşattı. Alanı dolduran vatandaşlara hitap eden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, konuşmasına Kıbrıs Barış Harekatı’nın 45. yılında vatan için canlarını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de minnetlerini ileterek başladı.

15 yıl önce, ata yurdu Toroslar eteklerindeki Gökbel Yaylası’nda Yörük kültürünü yaşatmak için yola çıktıklarını söyleyen Başkan Yücel, “Ata sporumuzu tanıtmak amacıyla başlattığımız güreşlerimizi, bugün on binlerce insanımızın katılımıyla gerçekleştirmenin gurur ve heyecanını yaşıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Yücel, Hüsnü Şenlendirici ve Cengiz Kurtoğlu’na çiçek ve üzerlerine resimlerinin işlendiği su kabağı hediye etti. Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu da üzerlerinde isimlerinin yazılı olduğu 82 numaralı forma hediye etti.

Hediye takdiminin ardından Hüsnü Şenlendirici ve Cengiz Kurtoğlu, alanı dolduran on binlerce katılımcıya unutulmaz bir akşam yaşattı.

2019-07-21 14:01:13 tarihinde yayınlandı

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN