GAZİPAŞA’DA BAZ İSTASYONU EYLEMİ Vatandaş isyan etti, belediye mühürledi – HABERLER

Gazipaşa’ya bağlı Pazarcı Mahallesi’nde bir ay önce yapımına başlanan baz istasyonuna mahalle sakinleri itiraz etti. Mahalle sakinlerinin günler süren eylemi ve hukuk mücadelesi sonrası mühürlendi.
Çevresinde anaokulu, spor kompleksi ve çok sayıda sitenin bulunduğu mahalle merkezine konulmak istenen baz istasyonunun durdurulması için bir araya gelen mahalleli, baz istasyonunun iptali için yüzlerce imza topladı. Gazipaşa Kaymakamlığı, Gazipaşa Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne gönderilen imzaların ardından mahalle sakinleri hukuk mücadelesine başladı. Sosyal medya üzerinden de tepkilerini dile getiren mahalle sakinleri sonunda amacına ulaştı. Öğle saatlerinde baz istasyonunun olduğu alana gelen Gazipaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, tutanak tutarak baz istasyonunu mühürledi. Baz istasyonu mühürlenirken mahalle sakinleri alkışlarıyla zabıtaya destek oldu.
Mahalle halkının direnişinden etkilenen ve olaya el atan Avukat Onur Demir, yaptığı araştırma neticesinde bir takım usulsüzlükler tespit etti. Bakanlığın çok yakın bir tarihte Danıştay’ın iptal ettiği maddeleri yönetmelikten çıkardığını belirten Demir, “Bunun üzerine belediyeye başvuru yaptık ve resen belediye bu yapıyı mühürledi” dedi.
Mahalle sakinlerinden Uğur Yetkin, yapılan baz istasyonunun birçok yönden aykırılık teşkil ettiğini belirterek, “Bütün mahalleli bu konuda bir direniş gösterdik. Belediye geldi, mühür vurdu. Mahalle olarak çok mutluyuz” dedi.
Mahalle sakinlerinden 83 yaşındaki Emine Uysal da emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Ben 83 yaşındayım. Burada torunum için bulunuyorum. Birilerinin kesesi dolacak diye halk böyle zehirlenemez” dedi.
Baz istasyonunun mühürlenmesine çok sevinen mahalleli Hacer Tuncer ise, “Evimin dibinde bu istasyonu istemiyorum. Çocuklarım kanser olmak istemiyorum diye kaç gün boyunca ağladı. Bizim hiç huzurumuz kalmadı” dedi.

2019-11-28 16:02:46 tarihinde yayınlandı

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN