DÜŞEN UÇAĞIN ACISI ALANYA'YA DÜŞTÜ – HABERLER

Alanya Belediyesi personeli Mehmet Kalan’a ait eğitim uçağı dün Manavgat’ta düştü. Uçak kazasında Alanya’da doğup büyüyen emekli yüzbaşı Levent Arslan ile Ataberk Gökmen hayatını kaybetti. Bu arada Levent Arslan’ın Ak Parti eski İlçe Başkanı ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya eski koordinatörü Hüseyin Güney, turizmci Hasan Kılınç ve Pansiyoncular Odası Başkanı Hüseyin Değirmenci’nin okul arkadaşı olduğu ortaya çıktı. Öte yandan Manavgat’ta sivil eğitim uçağının düşmesi sonucu hayatını kaybeden emekli Yüzbaşı Levent Arslan’ın cenazesi eşi ve yakınları tarafından adli tıp morgundan alındı. Arslan’ın Ukrayna uyruklu eşi İrina Arslan, cenazenin tabuta konulmasını gözyaşları içinde izledi.

Dün öğleden sonra Manavgat’ın Sorgun mevki yakınlarında sivil eğitim uçağının karpuz tarlasına düşmesi sonucu, emekli pilot yüzbaşı Levent Arslan ile İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencisi Ataberk Gökmen hayatını kaybetmişti. Kazada, İstanbul Bilgi Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdür Vekili Dr. Öğretim Üyesi Devrim Gün de yaralanmıştı. Levent Arslan’ın cenazesi, Manavgat Devlet Hastanesi’nden otopsi yapılmak üzere Antalya Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü. Arslan’ın yakınları ve meslektaşları da morga geldi. Levent Arslan’ın Ukrayna uyruklu eşi Irina Arslan da morg kapısı önünde saatlerce oturdu. Irina Arslan, telefonundan eşinin fotoğraflarına baktı. Arslan’ın yoğun isteği üzerine eşinin yüzünü görmesine izin verildi.

Otopsi işleminin ardından Arslan’ın cenazesi eşi ve yakınları tarafından morgdan alınıp Uncalı Kent Mezarlığı’na götürüldü. Levent Arslan’ın cenazesinin yarın cemevinde düzenlenecek törenin ardından Kurşunlu Mezarlığı’nda toprağa verileceği belirtildi. Kazada hayatını kaybeden Ataberk Gökmen’in cenazesi de adli tıp morguna getirildi. Dr. Öğretim Üyesi Devrim Gün’ün tedavisine ise Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde devam edildiği öğrenildi. Bu arada geçtiğimiz yıl Ekim ayında Manavgat’ta düşen uçakta hayatını kaybeden 31 yaşındaki Deniz Adalı, Alanya’nın yardım severliğiyle tanıdığı Yeni Alanya Gazetesi yazarı Nermin Adalı’nın da torunuydu. 8 ay aradan sonra aynı bölgede benzer bir kazanın yaşanması ise dikkat çekti.

2019-06-11 14:11:33 tarihinde yayınlandı

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN