DÜNYAYI BU TEKNEYLE DOLAŞTI-ALANYA HABERLERİ

Alanya, Antalya, Türkiye’nin ve dünyanın nabzını tutuyor. Gündemi takip etmek için sayfamızdan canlı haber yayınına veya geçmiş kayıtlara ulaşın.ALANYA’DAN RUS BİR DENİZCİ GEÇTİ
Üç okyanusu dolaştı, Alanya’da mola verdi.
Alanya, Antalya, Turkey and keeps the pulse of the world. To keep up to date, follow the live news feed or past records from our page.
Three wandered around the ocean, took a break in Alanya

After his retirement, Russian Vladimir Marataev decided to fulfill his dream and sailed on to the oceans by the boat he had bought. The last stop of Marataev on his return trip was Alanya Marina. Marataev, who spent his life as a professional sailor, traveled the world with his small boat. Before returning to Russia, the seafarer stopped in Alanya, where both the rest and repair his boat.

Marataev, told Dim TV Ana Haber. How did he decide to travel?

First of all, thank you. Alanya is a beautiful city and I liked it very much. In July of 2016, I started my world tour. I’ve crossed a lot of sea, three oceans. I could finish the tour earlier, but unfortunately I had an accident, I broke my arm. That’s why I had to take a break and get treatment in Malaysia. Then I continued my tour. Now I’m in Alanya, I care and rest my boat. I’il be back in a few days. I will be in Russia soon after the two seas pass.

What are their experiences?

I’m a professional sailor. My whole life was in the sea. But it was the warmth of the people that impressed me the most. In which country I went, I met kind-hearted people, I saw hospitality and help.

How does it feel to be alone in the ocean?

I like loneliness. Being on the sea is something I’m used to. The naturalness of the ocean is the most beautiful thing in the world for me. Something scared me. Encountering pirates while crossing the Red Sea. But I wasn’t scared. But I was caught in a storm and I witnessed the sunset of the three yachts. If your preparation is good, if everything is good then it is easy to cross the ocean.

How big is the biggest wave you’ve encountered?

Rus Vladimir Marataev, emekli olduktan sonra hayalini gerçekleştirmeye karar verdi ve satın aldığı tekneyle okyanuslara açıldı. Marataev’in dönüş yolculuğundaki son durağı ise Alanya Yat Limanı oldu. Profesyonel denizci olarak hayatını geçiren Marataev, küçük teknesiyle dünyayı dolaştı. Rusya’ya dönmeden önce Alanya’da mola veren denizci, burada hem dinleniyor hem de teknesini onarıyor.

Marataev, zorlu macerasını Dim TV Ana Haber’e anlattı. Yolculuğa çıkmaya nasıl karar verdi?

İlk önce size teşekkür ederim. Alanya çok güzel bir şehir ve çok beğendim. 2016 yılının Temmuz ayında dünya turuma başladım. Bir sürü denizi, üç okyanusu geçtim. Turu daha erken bitirebilirdim ama maalesef bir kaza geçirdim, kolumu kırdım. Bu yüzden Malezya’da ara verip, tedavi görmek zorunda kaldım. Ardından turuma devam ettim. Şimdi Alanya’dayım, teknemin bakımlarını yapıyorum ve dinleniyorum. Birkaç gün sonra dönüş yolculuğuna başlayacağım. İki denizi geçince yakın zamanda Rusya’da olacağım.

Tecrübeleri neler?

Deniz içinde beni hiçbir şey fazla etkilemez, ben profesyonel denizciyim. Bütün hayatım deniz içinde geçti. Ama beni en çok etkileyen insanların sıcakkanlılığı oldu. Hangi ülkeye gitsem, iyi kalpli insanlarla karşılaştım, misafirperverlik ve yardımlarını gördüm.

Okyanusta yalnız kalmak nasıl bir duygu?

Ben yalnızlığı severim. Denizde olmak benim alışkın olduğum bir şey. Okyanusun doğallığı benim için dünyadaki en güzel şey. Beni korkutan bir şey oldu; Kızıl Deniz’den geçerken korsanlarla karşılaşmak. Ama korktuğum yaşanmadı. Ancak bir fırtınaya yakalandım ve üç yatın denizde batışına şahit oldum. Eğer hazırlığınız iyiyse, her şey iyiyse o zaman okyanusu geçmek kolaydır.

Karşılaştığınız en büyük dalga kaç boyundaydı?

Tabii ki büyük dalgalar gördüm. Karşılaştığım en büyük dalganın boyu sekiz metreydi. Dalganın hızı yavaşsa korkulacak bir şey yok, eğer hızlıysa korkabilirsiniz, yat deviren dalgadır o.

Alanya halkına mesajı nedir?

Ben Alanya’yı ve Alanya halkını çok beğendim. Alanya çok misafirperver bir halka sahip. Böyle insanlarla karşılaştığım için çok mutluyum.

2019-05-07 16:31:13 tarihinde yayınlandı

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

IOS uygulaması : https://itunes.apple.com/tr/app/haber-sistemi/id492732333?mt=8?l=tr&mt=8 Bu uygulama hem iPhone, hem iPad için tasarlanmıştır. Artık hem iPad'inizde hem iPhone'unuzda benzer kullanıcı deneyimini yaşayabileceksiniz.
Android uygulaması:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dimmedya.yenialanya