CEZAYA SAĞLIK NEDENİYLE 3 AY MOLA – HABERLER

Borçları nedeniyle bir süredir Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bulunan ve başına aldığı mermi yarası nedeniyle bitkisel hayatta olan Manavgatlı Ahmet Öz’ün cezası, sağlık koşulları gerekçesiyle 3 aylığına ertelendi. Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada; 52 yaşındaki Ahmet Öz’ün borçlarını ödeyemediği için Konya ve Alanya’daki icra mahkemeleri tarafından verilen toplam 3,5 yıllık cezanın 3 aylığına ertelendiği bildirildi. Manavgat’ta, 2017 yılında ateşli silahla başından yaralanan ve olaydan bu zamana kadar bitkisel hayatta olan esnaf Ahmet Öz hakkında, toplam 160 bin liralık çeklerini ödemediği için 3 icra davası açıldı. Çek borcundan tutuklanan bitkisel hayattaki esnafın Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tutulmasına karar verilmişti. Öz’ün, borç ödenmediği, alacaklılar davadan vazgeçmediği ya da Cumhurbaşkanı af yetkisini kullanarak cezayı kaldırmadığı sürece 3,5 yıllık cezası boyunca hastanede tutulacağı bildirilmişti. Ahmet Öz hakkında, 160 bin liralık borç dolayısıyla Alanya’da 1, Konya’da 2 ayrı ‘karşılıksız çek’ davası daha açıldı. Aile bireyleri, bu davalardan haberdar olmadığı için davalara katılamadı ve Ahmet Öz’ün sağlık raporunu da sunamadı. Devam eden davalar sonucunda ilgili kanun uyarınca Öz’e, ana borcu olan 160 bin lirayı ödemediği gerekçesiyle ayrıca 160 bin liralık adli para cezası verildi. Öz ve ailesi karardan haberdar olmadığı için borcu ödeyemedi. Sonrasında icra mahkemeleri adli para cezasını 2,5 yıl hapis cezasına çevirdi. Ahmet Öz’ün Alanya ve Konya’daki alacaklılarına olan 160 bin liralık borcu ise kaldı. Hapis cezasıyla hakkında yakalama kararı çıkarılan Öz için jandarma ekiplerince evinde tutuklama prosedürü uygulandı. Öz, durumu seyahat etmesine engel olduğu için çağrılan sağlık ekibi tarafından ambulansla Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Yoğun bakıma alınan Ahmet Öz’ün kızı Ümmügülsüm Evren, yaşadıklarını şu sözlerle anlattı.

Eşinin bitkisel hayata girmesinden sonra çok zor günler geçirdiklerini dile getiren Müzeyyen Öz, “Her ihtiyacını ben görüyordum. Mamasını veriyordum, suyunu veriyordum. Söylemesi ayıp, altını temizliyordum. Her şeyini yapıyordum” dedi.

2019-05-22 14:32:34 tarihinde yayınlandı

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

IOS uygulaması : https://itunes.apple.com/tr/app/haber-sistemi/id492732333?mt=8?l=tr&mt=8 Bu uygulama hem iPhone, hem iPad için tasarlanmıştır. Artık hem iPad'inizde hem iPhone'unuzda benzer kullanıcı deneyimini yaşayabileceksiniz.
Android uygulaması:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dimmedya.yenialanya