BAŞKAN ŞAHİN’DEN ANLAMLI JEST – HABERLER

Alanya Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Mehmet Şahin, bir dizi temaslarda bulunmak için gittiği Belarus’ta İvje bölgesinde yaşayan Tatar Müslümanlarını ziyaret etti.
Başkan Şahin, İvje’de yaptığı temaslar sırasında öğrendiği, Beyaz Rusya’da bulunan iki faal camiden biri ve en eskisi olan İvje Cami’sini ve Müslüman cemaati ziyaret etti. Cami imamı ve cemaatin lideri konumunda bulunan Adnan Yakup’tan cami hakkında bilgiler alan Mehmet Şahin, burada incelemelerde bulundu. Başkan Şahin, “Büyük çoğunluğu Hıristiyan olan bir ülkede 200 yıllık İvje Camisi’ni yaşatan siz değerli kardeşlerimle gurur duyuyorum. Şahsım adına caminizin yaşaması adıma elimden gelen desteği vermekten şeref duyarım” dedi. Tatar cemaatinin önderi konumunda bulunan cami imamı Adnan Yakup da Şahin’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bu sıradan bir ziyaret değil, bu bizim burada yalnız olmadığımızı gösteren çok anlamlı bir ziyaret. Yoğun programı arasında biz Müslüman kardeşlerini unutmayan Başkan Mehmet Şahin’e teşekkür ederim. Biz 1812 yılında yapılan bu camiyi yaşatmak ve İslam nurunun bu topraklarda kaybolmaması için çalışıyoruz” dedi.

2019-09-12 15:07:37 tarihinde yayınlandı

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

IOS uygulaması : https://itunes.apple.com/tr/app/haber-sistemi/id492732333?mt=8?l=tr&mt=8 Bu uygulama hem iPhone, hem iPad için tasarlanmıştır. Artık hem iPad'inizde hem iPhone'unuzda benzer kullanıcı deneyimini yaşayabileceksiniz.
Android uygulaması:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dimmedya.yenialanya