BARIŞ YARKADAŞ'TAN ALANYA CHP'YE MESAJ – HABERLER

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Teşkilatı, CHP’nin 96. kuruluş yıldönümünü Alanya Kültür Merkezi’nde düzenlediği kokteylle kutladı. CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ ve ekibinin ev sahipliğinde çok sayıda partilinin katıldığı etkinlik öncesi Cumhuriyet Halk Partisi’nin 25. ve 26. dönem Milletvekili, Gazeteci Yazar Barış Yarkadaş partililere hitap etti. Geçmişten bugüne 6 ok konulu sunum yapan Yarkadaş, Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluş sürecinden günümüze yaşadığı süreçleri özetledi.
Yarkadaş, Türkiye tarihindeki en büyük hatalarından birinin Köy Enstitüleri’ni kapatmak olduğunu söyledi.
1972 yılında yapılan kongre ile CHP’nin başına geçen Bülent Ecevit’e Karaoğlan lakabını takan kişinin babaannesi olduğunu da açıklayan Yardakaş, ailesinin partiyle olan ilişkilerinden de söz etti.
Avrasya Araştırma Şirketi’nin yaptığı son ankete göre bu pazar seçim olsa CHP’nin oyunun yüzde 30,9 olduğunu belirten Yarkadaş, belediye başkanlarının başarısının CHP’nin iktidara gelmesinin anahtarı olduğuna işaret etti.
Teşkilatlara da çağrı yapan Yarkadaş, “İl ve ilçe Kongrelerini birlik ve beraberlik içinde yapın” dedi.
Dim TV’ye özel açıklamalarda bulunan Yarkadaş, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen cezanın adaletsiz olduğunu söyledi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum atılacağı iddiasını değerlendiren Yarkadaş, “İçişleri Bakanımızın açıklamasının ardından bu iddialar ortadan kalktı. Bundan sonra Ekrem İmamoğlu’nun verdiği projeleri yapma zamanı” dedi.
Alanya Belediyesi’nin sünnet olan erkeklere verdiği ‘Erkeklik Diploması’nı değerlendiren Yarkadaş, “Alanya Belediyesi bu erkek egemen söylemeden bir an önce kurtulmalı” dedi.

2019-09-10 15:15:03 tarihinde yayınlandı

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN