BAKAN ÇAVUŞOĞLU’NDAN SERT TEPKİ – HABERLER

İstanbul’da düzenlenen TRT Word Formu’nda konuşan Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili dış basında kimyasal silah kullanıldığı iddiaları ile ilgili olarak, “Tarihimizde asla kimyasal silah kullanmadık. Envanterlerimizde kimyasal silah bulunmamaktadır. YPG/PYD bunlar eşittir Kürtler demek; Kürt kardeşlerimize yapılan bir hakarettir. 350 bin Suriyeli Kürt evlerine dönmeye hazırlar” açıklamasında bulundu.
İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen TRT World Forum’a katılan Bakan Çavuşoğlu, “Yaşadığımız dünya ve içerisinde bulunduğumuz çağ çok fazla belirsizlik içeriyor. Çok hızlı değişen hızlı bir dünyada yaşıyoruz. Özellikle bizim bölgemizde bizim toplumlarımız pek çok sorun ile karşı karşıya kaldı. Çağımızın en ciddi tehlikelerinden birisi terördür” dedi.
Bakan Çavuşoğlu, “Biz ne istiyoruz? Öncelikle Türkiye Suriye’deki siyasi süreci destekliyor. Buradaki sorunun sadece ve sadece siyasi bir şekilde çözülebileceğini inanıyoruz. Siyasi ulaşma çabamız sonuçlar doğurmaya başladı” dedi.
Operasyonun amacını anlatan Bakan Çavuşoğlu, “YPG/PYD tarafından baskı gören bölge halkının özgür olmasını sağlamak istedik. Operasyon son derede kısıtlı ve ölçekli bir şekilde yapıldı. Sadece teröristler hedef alındı. Çok iyi sonuçlar elde ettik” dedi.

2019-10-21 14:59:14 tarihinde yayınlandı

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN