BAKAN ÇAVUŞOĞLU'NDAN KONYA ÇIKARMASI – ALANYA HABERLERİ

Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Konya Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret ederek Başkan Uğur İbrahim Altay ile görüştü. Bakan Çavuşoğlu, Başkan Altay’ı büyükşehirler arasında en yüksek oyu alarak seçilmesi nedeniyle tebrik ederken; Altay, Bakan Çavuşoğlu’nun Antalya’daki NATO toplantısında Fransız parlamentere verdiği cevabın tüm Türkiye’nin olduğu gibi Konyalıların da duygularının ifadesi olduğunu dile getirdi. Konya’nın seçim döneminde milletvekilleriyle ve teşkilatlarla çok güzel bir uyum sağladığını ifade eden Bakan Çavuşoğlu, bundan sonraki çalışmalarında da Başkan Altay’ın yanında olacaklarını söyledi.

Bakan Çavuşoğlu daha sonra Selçuk Üniversitesi’nde “Fahri Uluslararası İlişkiler Doktora Payesi” törenine katıldı. Bakan Çavuşoğlu burada yaptığı konuşmada, “Kendi tarihini bile unutup mevki makam için kendi soyunu katledenlere aşık olanlardan da öğrenecek değiliz. Kendi soyuna yapılanları unutan, tarihini unutmak isteyenlerden tarih dersi alacak değiliz. Biz ecdadımızla, tarihimizle gurur duyuyoruz. Çünkü bizim tarihimizde soykırım yoktur. Bizim tarihimizde sömürgecilik de yoktur” dedi.

2019-04-15 14:15:21 tarihinde yayınlandı

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

IOS uygulaması : https://itunes.apple.com/tr/app/haber-sistemi/id492732333?mt=8?l=tr&mt=8 Bu uygulama hem iPhone, hem iPad için tasarlanmıştır. Artık hem iPad'inizde hem iPhone'unuzda benzer kullanıcı deneyimini yaşayabileceksiniz.
Android uygulaması:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dimmedya.yenialanya