ALANYASPOR ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU – ALANYA HABERLERİ

‘Alanyaspor’umuz Okulumuzda Projesi’nin 19.’su, şampiyonların okulu Hüseyin Girenes Fen Lisesi’nde gerçekleşti. Proje kapsamında Alanyaspor’un gözde oyuncuları Welington De Souza, Steven Coulker, Emre Bekir ve Haydar Yılmaz öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilerin bu heyecanına Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Alanyaspor Genel Koordinatörü Mevlüthan Çavuşoğlu, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Proje Koordinatörü Yusuf Yılmaz ve okulun hayırseveri Hüseyin Girenes de dahil oldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlik, Okul Müdürü Şennur Aykut’un konuşmasıyla devam etti. Aykut, Hüseyin Girenes Fen Lisesi’nin tarihi ve eğitim programlarına ilişkin bilgiler verdi. Öte yandan projenin okulla buluşturulmasında emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Müdür Aykut’un ardından söz alan Proje Koordinatörü Yusuf Yılmaz ise öğrencilerin sporla buluşmasının kişisel gelişimlerinde son derece önemli olduğuna vurgu yaptı. Öte yandan hakemlik yaptığı yılların ardından Alanya’nın gururu Aytemiz Alanyaspor’a hizmet etmek adına başlatılan projeye ilişkin bilgiler verdi.

Yılmaz’ın ardından Alanya Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er kürsüde yerini alarak öğrencilere seslendi.

Kürsüye son olarak Alanyaspor Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çavuşoğlu çıktı. Çavuşoğlu, konuşmasına, “Allah herkese Hüseyin Girenes gibi bir dost nasip etsin” diyerek başladı ve şampiyonların okulunda olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu aktardı.

Çavuşoğlu, Alanyaspor’un dünü ve bugününü de hatırlattı. Çavuşoğlu, amatör kümeye düşmesi beklenen bir takımdan, Süper Lig’de devlerle mücadele eden bir takıma doğru yaşanan dönüşüm sürecinde Aytemiz Alanyaspor’a, duayen gazeteci Mehmet Ali Dim önderliğinde gazetecilerin sahip çıktığını belirtti.

Gelinen nokta itibariyle Alanyaspor’un, Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na teşekkür borcu olduğunu ifade eden Hasan Çavuşoğlu, Alanyaspor’a sahip çıkılması noktasında çağrıda bulundu. Çavuşoğlu, hafta sonu İstanbul’da gerçekleşen Fenerbahçe-Galatasaray derbisini örnek göstererek, “Derbi için İstanbul’a giden Alanyalılar bilmeli ki, dev takımları burada izleyebiliyorlar ise bu Alanyaspor sayesindedir. Herkes öncelikle memleketinin takımına sahip çıkmalıdır” dedi.

Çavuşoğlu’nun konuşmasının ardından plaket ve forma hediye takdim törenine geçildi.

Program, yıldız futbolcuların öğrencilerin sorularını yanıtlaması, ardından forma imza töreni ile sona erdi.

2019-04-18 15:04:09 tarihinde yayınlandı

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN