ALANYA'DA DENİZE 20 KURBAN VERDİK – HABERLER

Eski belediye başkanı Hasan Sipahioğlu döneminde Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Projesi kapsamında Alanya plajlarına kazandırılan sağlık kabinleri atıl vaziyette kaderine teslim kalırken, bugüne dek Alanya sahillerinde 16’sı yabancı turist olmak üzere 20 kişi boğularak can verdi. Alanya’nın dünyaca ünlü plajlarında her gün ayrı bir boğulma vakası yürekleri dağlarken, Dim TV kapılarına kilit vurulan, atıl vaziyetteki sağlık kabinlerini gündeme getirmiş ve Alanya kamuoyu ile paylaşmıştı.
Deniz, kum ve güneş üçgeninde inşa edilen Alanya turizmi için denizde güvenliği sağlamak büyük önem arz ederken, 2019 turizm sezonunu henüz ortalamamıza rağmen Alanya’da yaşanan ölümlü boğulma vakası 20’ye ulaşmış durumda. Yaşanan vakalarda hayatını kaybedenlerin 16’sı ise yabancı turist. Yani, büyük mutluluk içerisinde tatile geldikleri Alanya’dan bir tabut içerisinde ülkelerine dönen 16 turist. Alanya’da yaşanan turist ölümleri herkesin dikkatini çekerken, konuyu sosyal medya hesabı üzerinden değerlendiren Yeni Alanya Köşe Yazarı Feyzi Açıkalın “Farkında mısınız? Bir Rus’un ölüm haberini almadığımız gün yok gibi sanki! Ya otel odasında ölü bulunuyorlar, ya trafikte katliama uğruyorlar ya da denizde boğuluyorlar. Tövbe yarabbi, şakası bile kötü ama belediye anonsuna Rusça bilen personel gerekecek galiba!” ifadelerini kullandı. Öte yandan Kleopatra Otelciler Birliği Başkanı Servet Şakiroğlu da sayının tedirginlik verici olduğunu ifade ederek güvenlik önlemlerinin arttırılması gerektiğini belirtti. Şakiroğlu, “20 kişiyi denizde boğulmaları sonucu kaybetmiş olmamız elbette ki Alanya açısından olumsuz bir durum. Hoş değil. Gerekli önlemlerin alınması, alınan önlemlerin arttırılması gerekiyor. Sahillerde ALTİD’in koordine ettiği cankurtaranlar var. Bunu güvenlik kurumları sağlıyor. Sayıların arttırılması gerekiyor. Misafirlerimizin bu noktada bilincini de arttırmamız gerekiyor. Zira misafirlerin kurallara riayet etmediğini gözlemliyoruz. Geçtiğimiz yıllara oranla bu sene deniz çok dalgalı. Dalgalı deniz boğulma riskini arttırıyor. Turistin bilinçsiz olması ve kurallara uymaması da artan riski perçinliyor, sonuç kaçınılmaz olarak boğulma oluyor. Sağlık kabinleri daha önce faal durumdaydı. Yeniden düzenlenmesi gerektiği kanaatindeyim. Mutlaka faydası olacaktır” dedi.

2019-07-20 15:10:03 tarihinde yayınlandı

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

IOS uygulaması : https://itunes.apple.com/tr/app/haber-sistemi/id492732333?mt=8?l=tr&mt=8 Bu uygulama hem iPhone, hem iPad için tasarlanmıştır. Artık hem iPad'inizde hem iPhone'unuzda benzer kullanıcı deneyimini yaşayabileceksiniz.
Android uygulaması:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dimmedya.yenialanya