ALANYA’DA ÇAVUŞOĞLU RÜZGARI ‘Kongrelerimizi istişare içinde yapacağız’ – HABERLER

Ak Parti Gençlik Kolları Akdeniz Bölgesi İstişare ve Değerlendirme Toplantısı Alanya’da yapıldı. Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu ve ekibinin ev sahipliği yaptığı toplantıya Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ak Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, yardımcısı Hatay Milletvekili Abdülkadir Özel, Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, MKYK Üyesi Mustafa Köse, Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Osmaniye İl Başkanı ve Antalya Koordinatörü Alim Tunç ile Alanya’dan çok sayıda partili katıldı.
Kanal İstanbul projesi hakkında konuşan Bakan Çavuşoğlu, “Kanal İstanbul’a kazmayı vurduğumuz zaman, dünyada denizcilik ve ulaşım bakımından tarih değişecek, dönüm noktası olacak” dedi.
Ak Parti’nin kongre sürecine değinen Bakan Çavuşoğlu, bu süreçte istişareler yapılmasının ve kongre sürecine ortak akılla gidilmesinin, partinin geleceği için önemli olduğunu belirtti.
Türkiye’nin jeopolitik konumunu değerlendiren Bakan Çavuşoğlu, TANAP Projesi’nin, Türkiye’nin jeopolitik pozisyonu bakımından dünyada çok dikkat çekici bir potansiyeli olduğunu kaydetti.
Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un yasakçı yaklaşımını ele alan Bakan Çavuşoğlu, “Macron liberal diye geldi Sarkozy’den, Le Pen’den de beter çıktı” dedi.
Toplantıda gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Çavuşoğlu, Fransa’nın OHAL’i yasalarla normal hale getirdiğini belirterek, “Bugün Fransa insan hakları konusunda Avrupa’nın en geri ülkesidir. En son çocuklarını okula götürmek isteyen başörtülü annenin okul etrafına gelmesini yasakladı, bunu ne ile izah edersiniz” dedi.

2019-12-01 15:13:19 tarihinde yayınlandı

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN