ALANYA POLİSİNDEN SÜRÜCÜ VE YAYALARA EĞİTİM – HABERLER

Alanya’da polis ekipleri tarafından yaya öncelikli trafik bilincinin yaygınlaştırılması için sürücü ve yayalara broşürler dağıtarak bilgiler verildi.
İçişleri Bakanlığı’nca “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla ülke genelinde eş zamanlı başlatılan kampanya kapsamında Alanya Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Denetleme Büro Amirliği ekipleri şehrin en işlek caddelerinde yaya geçidinin bulunduğu bölgelerde bilgilendirici amaçlı uygulamalı yaptı.

Çok sayıda polisin katıldığı uygulamalarda ışıksız kavşakla yaya geçitlerinde, yayaların geçiş önceliği hakkında sürücü ve yayalara yaklaşık bin 500 el broşürü dağıtıldı. Polis, durdurduğu araçlardaki sürücülere ve yayalara eğitici bilgiler de verdi. Sürücüler, yapılan bu uygulamanın memnuniyet verici olduğunu belirterek, polis memurlarına teşekkür etti.

Muharrem Özcan isimli bir vatandaş, uygulamadan çok memnun olduklarını belirterek, ”Daha önce burada yaya sorunu çok yaşanıyordu. Ayda en 1-2 defa burada kaza meydana geliyordu. Bu bilinçlendirmeden ötürü polislerimize çok teşekkür ediyorum. Güzel bir uygulama, polislerimiz can güvenliğimiz için çalışıyorlar” dedi.

2019-05-10 14:18:06 tarihinde yayınlandı

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN