ALANYA HEP ÜNİVERSİTESİ İLK MEZUNLARINI VERDİ – HABERLER

Alanya’nın ilk üniversitesi olan Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi, ilk mezunlarını bugün verdi. AHEP’in Cikcilli Mahallesi’nde bulunan yerleşkesinde gerçekleştirilen mezuniyet töreninde, üniversitenin kurulmasında ve bu aşamaya gelmesinde en önemli pay sahibi olan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, AHEP Rektör Vekili Mehmet Durdu Öner, AHEP Mütevelli Heyeti Başkanı turizmci Hilmi Tokuş, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin, Küresel Gazeteciler Konseyi Kurucu Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, Alanya Emniyet Müdürü Alper Avcı, Alanya Jandarma Komutanı Yarbay Serkan Akbaba, akademisyenler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve öğrenciler hazır bulundu. Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Törenin açılış konuşmasını, okul birincisi olan Lübnanlı öğrenci Lara El-Tawil yaptı. Törende İngilizce konuşma yapan Tawil, Alanya’da geçirdiği öğrenimden dolayı çok mutlu olduğunu, başarmak için istemenin ve çalışmanın yeterli olduğunu söyledi.
AHEP Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Erol Sayın, üniversitenin kuruluş hikayesini anlatarak, ilk mezunlarını vermenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.
AHEP Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Durdu Öner ise konuşmasında, “Üniversite olarak Akdeniz tarih ve kültürünün kesiştiği Alanya’da eğitim, araştırma ve topluma hizmet sunma sorumluluğuna sahip, kâr amacı gütmeyen, gerçek bir vakıf üniversitesi olarak 2014’ten beri verdiğimiz hizmete şimdi 4 fakülte, 1 yüksekokul ve 2 enstitüyle devam ediyoruz” dedi.
AHEP Mütevelli Heyeti Başkanı Hilmi Tokuş da öğrencilere seslenerek, iş hayatlarında başarılar diledi.
Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu da, mezun olan öğrencileri tebrik ederek, başarılarının devamlarını diledi.
Ardından kürsüye davet edilen Antalya Valisi Münir Karaloğlu ise Alanya’nın ilçe olarak bir kamu bir de vakıf üniversitesi olan tek ilçe olduğunu söyledi. Vali Karaloğlu, “Bu Alanya’ya nasip oldu. Bunda başta Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu olmak üzere çok sayıda insanın emeği var” diye konuştu.
Törende son olarak konuşan Bakan Çavuşoğlu, AHEP’in kurulma aşamasında yaşadıkları güçlükleri anlatarak, “Herkesin fedakarlıkla çalışması sonucunda bugün ilk mezunlarımızı veriyoruz. Mezun olan öğrencilerimizin çok iyi yerlere geleceğine inanıyorum. Alanya artık sizin ikinci eviniz, kapılarımız sizlere her zaman açık” dedi.

2019-06-12 14:57:03 tarihinde yayınlandı

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

IOS uygulaması : https://itunes.apple.com/tr/app/haber-sistemi/id492732333?mt=8?l=tr&mt=8 Bu uygulama hem iPhone, hem iPad için tasarlanmıştır. Artık hem iPad'inizde hem iPhone'unuzda benzer kullanıcı deneyimini yaşayabileceksiniz.
Android uygulaması:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dimmedya.yenialanya