ALANYA BELEDİYESİ'NDE 'İKİ BAŞKAN YARDIMCISI İLE DEVAM' İDDİASI – HABERLER

31 Mart Yerel Seçimleri’nin ardından yaklaşık 2 ay geçmesine rağmen Alanya Belediyesi’nde başkan yardımcılarının durumu netlik kazanmadı. 2014-2019 yılları arasında görev yapan Mehmet Kula’nın bu dönem meclise yazılmaması üzerine başkan yardımcılığı makamı boş kalırken, yine 2014-2019 yılları arasında başkan yardımcısı olan İnşaat Yüksek Mühendisi Adem Er’in ataması Belediye Başkanı Adem Murat Yücel tarafından henüz yapılmadı.

Alanya’nın Okurcalar Mahallesi’nden olan ve seçimlerde Batı Alanya’dan alınan oylarda büyük payı olduğu konuşulan Adem Er’in aradan geçen 2 aya rağmen resmi atamasının yapılmaması Batı Alanya’da tepki toplarken, Başkan Yücel’in siyasi başkan yardımcısı olarak Tunahan Kasapoğlu ve devlet memuru olarak Nazmi Yüksel’le göreve devam etme kararı aldığı iddia ediliyor.

Adem Er’in yerine MHP’li Meclis Üyesi Mehmet Ali Tekinoğlu ile Mustafa Toksöz’ün de adı geçerken, Başkan Yücel’in, Adem Er’in atamasını, Ak Parti’nin de başkan yardımcılığı isteme olasılığına karşın beklettiği ileri sürülüyor. Mehmet Kula’nın yerine Ak Parti’den Mehmet Ali Kiriş’e görev verileceği iddiaları bir süredir siyasi kulislerde dolaşırken, Başkan Yücel’in, Cumhur İttifakı ruhuna uygun olarak Kiriş’e yer verebileceği ancak bu konuda bazı çekinceleri olduğunu yakın çevresiyle paylaştığı da gelen haberler arasında. Başkan Yücel’in, “Tunahan Kasapoğlu ve Nazmi Yüksel’le bu dönemi tamamlayacağız” dediği ve Adem Er ile Mehmet Kula’dan boşalan makama yeni bir atama yapmayacağı iddia ediliyor.

2019-05-23 14:23:21 tarihinde yayınlandı

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

IOS uygulaması : https://itunes.apple.com/tr/app/haber-sistemi/id492732333?mt=8?l=tr&mt=8 Bu uygulama hem iPhone, hem iPad için tasarlanmıştır. Artık hem iPad'inizde hem iPhone'unuzda benzer kullanıcı deneyimini yaşayabileceksiniz.
Android uygulaması:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dimmedya.yenialanya