ALANYA BELEDİYE MECLİSİ TATİLE ÇIKIYOR – HABERLER

Alanya Belediyesi’nin Temmuz ayı meclis toplantısı bugün gerçekleştirildi. Toplantıya MHP Grubu’ndan Kerim Aydoğan, Nuri Tokuş ve İyi Parti Grubu’ndan Fikret Arık mazeretli olarak katılmadı. Meclisin gündem maddelerine geçilmeden evvel partilerin grup sözcüleri söz alarak konuşmalarını gerçekleştirdi. Konuşmaların ana temasında, dün geride bıraktığımız Kabotaj Bayramı, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ve 24 Temmuz basında sansürün kaldırılışının yıldönümü vardı. Öte yandan İyi Parti Grup Sözcüsü Hacı Mevlüt Zavlak’ın basın sansürüne ilişkin değerlendirmeleri ve eleştirileri de dikkat çekti.
Yapılan konuşmaların ardından meclisin gündem maddelerine geçildi. Meydan, Cadde, Sokak, Park, Tesis ve Benzerlerine Ad Verme Komisyonu kararlarının görüşülmesi kapsamında, geçtiğimiz aylarda elim bir kazada hayatını kaybeden Alanyaspor’un Çek asıllı oyuncusu Josef Sural ve Alanya’nın şehidi İlyas Güzel’in adlarının iki farklı parka verilmesi önerisi oybirliği ile kabul edildi.
Meclisin gündem maddeleri arasında Alanya kırsalını ve tarım sektörünü yakından ilgilendiren maddeler de yer aldı. Tarım ve Hayvancılık Komisyonu kararlarının görüşülmesi kapsamında ele alınan 2 madde oybirliği ile kabul edildi. Alanya’da artık diğer pazaryerlerinin haricinde bir de köylü pazarı kurulması kararlaştırıldı.
Meclisin 5’inci gündem maddesi kapsamında imarla ilgili Plan ve Proje Müdürlüğü’nden gelen talepler görüşüldü. Aralarında Payallar Mahallesi’nde kurulacak yeni hastane arazisinin de bulunduğu alanların imar planı değişiklikleri için talepler ilgili komisyona oybirliği ile havale edildi.

Öte yandan meclisin Ağustos ayında tatil edilmesine ilişkin MHP Grup Sözcüsü Mustafa Tuna’nın sunduğu teklif oybirliği ile kabul edildi. Buna göre Alanya Belediye Meclisi Ağustos ayında toplanmayacak, meclisin bir sonraki toplantısı Eylül ayında gerçekleşecek.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından meclisin dilek ve temenniler bölümüne geçildi. Söz alan CHP Grup Sözcüsü Erkan Demirci, Dim Çayı yolunda yaşanan tabela kirliliğine dikkati çekti ve düzenleme getirilmesini talep etti. Yanı sıra Dim TV’nin de sık sık ekranlara taşıdığı kent estetiğini olumsuz yönde etkileyen uygulamalara da değinen Demirci, bir komisyon kurulması yönünde öneride bulundu. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel öneriye sıcak bakmazken, Ak Parti Grup Sözcüsü Mehmet Ali Kiriş’ten de Demirci’ye destek geldi.

2019-07-02 15:21:39 tarihinde yayınlandı

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN