ALANYA BELEDİYE BAŞKANI ADEM MURAT YÜCEL'DEN FESTİVALE DAVET – HABERLER

Alanya Belediyesi tarafından bu yıl 19. kez düzenlenecek olan Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali’nin tanıtım toplantısı bugün İç Kale’deki Kemal Ömürlü Atlı Evi’nde yapıldı. 15-17 Haziran tarihleri arasında bu yıl 19. kez düzenlenecek etkinlikle ilgili basın toplantısına Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, festival komitesi başkanı Mehmet Ali Koçak, Spor Müdürü Levent Uğur, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Erdoğmuş, Kültür Müdürü Nimet Hacıkura ve Park Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar katıldı. Açılış konuşmasını yapan festival komitesi başkanı Mehmet Ali Koçak, “Medeniyetlerin buluşma yeri olan ve pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Alanya’da bu kültürleri gelecek kuşaklara aktarmak en önemli görevimizdir. Bu sene de bunu festivalde amaçlıyoruz. Ayrıca kurduğumuz belirli bir bölgede kardeş şehirlerimizin kültür ve sanat etkinliklerini tanıtma fırsatları sunulacak” dedi.
Spor Müdürü Levent Uğur, “Atatürk Anıtı önünden başlayıp İskele Şelale Meydanı önünde son bulacak temsili Yörük göçü ile festivale başlayacağız. Yörük kültürünü yaşatmak amacıyla bunu yapıyoruz. Yörüklerin kışlıktan yazlığa göçünü, yaşamlarını temsili olarak canlandıracağız” dedi.
Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Erdoğmuş, “Festival alanımızın en lezzetli bölümlerinden biri de yöresel lezzetlerimizin olduğu bölüm olacak. Yemek kültürümüzü temsil eden stantlarımız festival boyunca açık olacak. Alanya yemek kültürünü temsil eden ve sadece bu bölgeye has lezzetleri orada bulunabilecek. Ayrıca gastronomi okulları öğrencileri ve profesyonel aşçılarımızın da korteje katılım sağlamalarını bekliyoruz” diye konuştu
Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar da, üç gün boyunca sahneye çıkacak ünlü isimler ve sanatçılar hakkında bilgi verdi
Basın toplantısının son kısmında Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel konuştu. Başkan Yücel, “Şehrin huzur, mutluluk ve refahını arttırmak için birçok etkinlik düzenliyoruz. Bunun en önemlilerinden en biri de bu festival. Yıl boyu konuşulacak bir etkinlik düzenliyoruz” diye konuştu.

Alanya International Tourism and Art Festival, which will be organized by Alanya Municipality for the 19th time, was held today at Kemal Ömürlü Horse Mount House in İç Kale. Alanya Mayor Adem Murat Yücel, festival committee chairman Mehmet Ali Koçak, Sports Manager Levent Uğur, Environmental Protection and Control Manager Sevda Erdoğmuş, Culture Manager Nimet Hacıkura and Park Gardens Director Nazmi Uyar attended the meeting. In his opening speech, the chairman of the festival committee, Mehmet Ali Koçak, “The meeting place of civilizations and has hosted many civilizations in Alanya is the most important task of transferring these cultures to future generations. This year we aim at the festival. and opportunities to promote art events. ”
Sports Director Levent Uğur said, ız We will start the festival with the representative nomadic migration that starts in front of Atatürk Monument and ends in front of İskele Selale Square. We do this in order to keep the nomadic culture alive. The nomadic migration from the winter to the summer, will represent the lives of their lives, “he said.
Environmental Protection and Control Manager Sevda Erdoğmuş said, biri One of the most delicious parts of our festival area will be the section where our local tastes are. Our booths representing our food culture will be open throughout the festival. Only the delicacies that represent the food culture of Alanya can be found there. In addition, students and professional chefs from gastronomy schools are expected to participate in the cortege, “he said.
Nazmi Uyar, Director of Parks and Gardens, gave information about the famous names and artists who will be on stage for three days.
Alanya Mayor Adem Murat Yücel spoke at the last part of the press conference. Mayor Yücel said, uz We are organizing many activities to increase the peace, happiness and prosperity of the city. This festival is one of the most important. We are organizing an event to be spoken throughout the year, “he said.

2019-06-14 14:17:15 tarihinde yayınlandı

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN